Hodnocení RP

Serrlaid
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Serrlaid » stř úno 14, 2018 4:26 pm Příspěvek

Traya píše: Jinak díky té skupince co se sešla dnes dopoledne. Takovou aktivitu ve všední den dopoledne jsem nečekala :)

Já jen doufám, že naše ranní aktivita nebude odměněna zrychlením z vaší strany. Jako vážně, někdy je míň víc... a někdy fakt brzdit neškodí, zvlášť, když vidíte, jak málo lidí to řeší.

A jinak myslím, že Rhian se ptal celkem jasně - ptal se, jak vidíš přínos různých druhů hráčů pro server.
Rynn

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » stř úno 14, 2018 5:22 pm Příspěvek

Mě zajímá to jaký příběh tvoří postavy s hodnocením 3+ pro server, hráče a jaké vyvolávají eventuálně situace pro hráče, že si zaslouží takové hodnocení. To byla moje otázka. Protože vím, minimálně o jednom člověku co tohle vše dělá a to hodnocení nema.

Rhian Sugden
Grandmaster chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 5:35 pm Příspěvek

Nihilus píše:Přiznám se, že jsem dlouho uvažoval, zda sem něco napsat a nebo ne. Nakonec je ale potřeba se vyjádřit silnější - i když prvotní dotaz není směrován ke mě.
... věnují více času honbě za itemy, penězi, expy. Jiní věnují více času mluvením a rozvíjením příběhů.

bohuzel, to rozdeleni udelalo to hodnoceni by GM pohledu. Ne lidi mezi sebou :(

Traya: odeslal jsem ti zpravu
edit Traya: ok máš odpověď

Nihilus
* GM *

Re: Hodnocení RP od Nihilus » stř úno 14, 2018 5:58 pm Příspěvek

Rhian, dovolím si nesouhlasit. To hodnocení z mého pohledu je jen nástroj pro přivření otevírajících se nůžek. Pokud je síla postavy silně závislá od expů a specbodů, tak RPH má být motivací trávit čas i jinak než honbou za expy a specbody (výbavu vynechám, protože na její zisk RPH nemá nejmenší vliv). Má být nástrojem, co má přivřít ty nůžky a motivovat lidi k tomu, aby nelitovali když by začali trávit víc času prostým hraním své postavy.

Olafe, zrovna teď se několik postav s vysokým hodnocením zajímá o příběh, na jehož řešení toho nemálo závisí. Umím si představit i to, že na řešení toho příběhu, který někteří zcela ignorují, závisí i budoucnost těch postav, jejichž majitelé ho ignorují. Jak tu zmínil třeba Fensalir, stačí se rozhlédnout ve hře a leccos uvidíš... a nebo stejně jak tu zmínil Fensalir, stačí říci ve hře něco neprozřetelného a i to má své následky.
Hunger and self-control do not go hand in hand.
... I am always hungry.

matony
Apprentice chatter

Re: Hodnocení RP od matony » stř úno 14, 2018 6:31 pm Příspěvek

Olafe, zkusím za sebe. Co dělá fens se hodně dozvíš z ozvěn, ale ano, není tam všechno.

-Dneska přes hodinu strávil u krystalu u Nelye, který potřebovali odčarovat a nevěděli druhou část, jak zkoušel různé formule a čekal, jestli začne reagovat s tím, že to pak mohou ve 4 mágu znovu zprovoznit (už se to jednou stalo, tak ví, co má dělat, ale zapomně slova).
-Pak denně několikrát objíždí tu podivnou houbu, sleduje její postup, zkouší různé způsoby (jako jiní hráči), hledá způsob, jak jí zastavit. Dnes třeba uříznul houbu a položil jí vedle na zem, aby zjistil, jestli udělá další oblast s houbou a jestli je bezpečné jí přenést na zkoumání do obydlené části.Patrám po dalších houbách, demonech, přisluhovačích, sepsal sem seznam jejich výskytu atd.
-Dneska Rynn aktivně svolala schuzku, oběhla lidi (ano dopoledne vyjmečně, ale hlavní děje se dějí večer) kde si předali informace co ví a znají, diskutovali u ohníčku, jak vy rádi označujete.
-Skupinka dneska pobila Vrány u krystalu Nelye
-Fens po informaci, že byl viděn podivnej gazer u té huby, jezdil po světě a hledal jeho další výskyt a to podotýkám, já ho v tracku neviděl (raven tvrdí, že tam byl, ja ho tam neměl)
-Raven jako jeden z magu, co tehdy krystaly zprovoznovali přinesl obě formule, první byla správná, druhá bohužel ne, ale i ta jedna je velký pokrok bez zásahu Gm. Zkusí nalést další, co u toho tehdy byly, zda si to nepamatují
-Ryn, Altaj a další sledují houbu, chodí jí zalévat sladkou vodou, aby nerostla a u jejich houby se to velmi zadařilo
-Fens vynesl informaci, že houba roste po polití krví démonů, díky čemuž NĚKDO NEBO NĚCO toho využilo a dvě druhé ložiska houby díky tomu narostla obrovských rozměrů, Fens udělal chybu. Stejnou chybu udělal, když řekl Gerwynovy, ať to zkusí, co se stalo viz ozvěny
-Rynn pátrala po mágovy Rialovy, který zná formuli na odčarování krystalů, strávila nad tím čas a musela prokázat trochu důvtipu, aby našla odpověď i bez Gm

Všem ostatním se omlouvám, co jsem nezmínil nějak důlěžitě, Waf třeba, Sartan, se kterým velmi dobře spolupracuji, byť je to xar a moc se ti dva nemusí, dokonce mi daroval novou knihu, abych byl silnější a prospěšnější v boji (ano vtipne,ale každé % se počítá). Hráči posílají dopisy mezi sebou, posílají dopisy do skalboru, do gheeru k vedení a informují je o situaci kolem, díky tomu se dostalo menší pomoci z houby u Skalboru, malá, ale lepší než drátem do oka. A spousta dalšího dění...

Snad ti to udělá trochu obrázek, jak si zvýšit hodnocenía třeba ti to pomůže, už i to obyčejné zajímání se ti dodá určitě nějaké body navíc, nejhorší je být k situaci naprosto lhostejný, nebo se účaastnit dění a z ničeho nic že musíš jít a jdeš dung. Neříkám, že to děláš, ale spíše berlička na +/- body. POkud bys chtel vědět něco více, napiš sem nebo SZ, zkusím pomoci nebo poradit, nikdy sem se tomu nebránil a né, nepovažuju se HC RP playera, bavím se jen hrou a mám rád hádanky.

Rhian Sugden
Grandmaster chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 6:32 pm Příspěvek

Nihile, sorry, ale jsou nastaveny pro vetsinu spise demotivacni co se tak s lidma bavim. Taky se muze stat, ze to tu skalni partu lidi, co dle meho tu delaji zivot, to nastve a proste odsud zmizi... a to jen kvuli necitlivosti techto rozhodnuti... Znova opakuji - Ja a mnou podobni nemyslim, ze kazi a nebo neco sabotuji a nebo nehraji nejaky pribehy atd. Ale co, jen jsem napsal neco, abyste se nedivili az to vice lidi nastve

Traya
* GM *

Re: Hodnocení RP od Traya » stř úno 14, 2018 6:35 pm Příspěvek

Olaf píše:Mě zajímá to jaký příběh tvoří postavy s hodnocením 3+ pro server, hráče a jaké vyvolávají eventuálně situace pro hráče, že si zaslouží takové hodnocení. To byla moje otázka. Protože vím, minimálně o jednom člověku co tohle vše dělá a to hodnocení nema.

Jestli ti jde o obecný princip tak ten je snad popsaný na webu, případně jsem se o něm už několikrát rozepisovala zde v topicu.
Jestli o konkrétního člověka tak ten se snad umí ozvat sám a nepotřebuje tebe jako mluvčího.
Když neodpovídám na icq zkuste SZ :!:

Sargis
Apprentice chatter

Re: Hodnocení RP od Sargis » stř úno 14, 2018 8:25 pm Příspěvek

Rhian Sugden píše: Craft vzdy s RP se vsemi, zadne domlouvani cen pres mapu nebo icq, vzdy tamerske sluzby s RP a ne jen predani...

Ty si hrozný lhář a jak se říká kdo lže ten krade. Před rokem a půl jsem od tebe pár věci kupoval, potom jsem ti řekl pravdu o tobě na mapě a najednou mě tvoje postavy ve hře ignorovaly. Super RP. Pro tento typ hráčů je tady hodnocení: 0-0.9 Bída. Pravděpodobně používáš příliš mnoho OOC, které do hry nepatří. Doporučujeme více se zaměřit na hraní role a prostudovat návod na webu.
Furion....

Rhian Sugden
Grandmaster chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 10:00 pm Příspěvek

Sargis píše:
Rhian Sugden píše: Craft vzdyí: 0-0.9 Bída. Pravděpodobně používáš příliš mnoho OOC, které do hry nepatří. Doporučujeme více se zaměřit na hraní role a prostudovat návod na webu.

a ty si kdo?

Pietro
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Pietro » čtv úno 15, 2018 7:46 pm Příspěvek

No mě třeba štve,že s postavou Thomar Iron dostávám 9 spec bodů místo 10, fakt mě ten jeden bod štve :D , ale jako fakt nevím co dělám špatně...
já prostě nemám čas na hlavní příběh, máte ty události večer hlavně, jak psal Fens...mám i odpolední a noční směny...

prostě né každému je přáno logovat když se něco děje a být kvůli toho o 1 spec bod chudší?? že vám není hanba! :D

Ale jestli si dáš tu práci Trayo a koukneš prosím, dokážeš mi říct,že dělám něco špatně, za co mám ten postih 1 bodu? :D
Budu rád,když to pro mě uděláš pro tuhle postavu,protože je to kapitán a mám ho víceméně pro nějakou tu ,,partu" -kokos :D

s touhle postavou si připadám ukřivděn, protože je to HUMAN a oproti mým ostatním postavám (Xar,Gwal) ji hraju myslím si nejlépe, jelikož je to prostě člověk, jehož původ každej zná a je to prostě klasika, ne jako ostatní třeba,kde už musí dotyčný něco znát z příběhu jejich rasy...kde se přiznám mám mezery

Kdyby se u mé postavy alespoň nic nezměnilo,ale mám prostě -1 spec bod pokaždé když projdu ty malé dungy , které jediné si někdy stihnu zajít.....prostě mi to příjde nefér
Myslím si,že to,že ve hře komunikuji více než v partě a v partě probírám spíše věci z osobního života, stačí na to,abych nebyl ztrátný.

Tímto bych se chtěl přimluvit i za kokose a jeho novější postavu (Istah Leer), hrajeme spolu, takže pokud zkusíš znova zhodnotit i jeho, budu rád i za něj - nevím jestli chodí na forum.

Děkuji

Traya
* GM *

Re: Hodnocení RP od Traya » pát úno 16, 2018 7:23 pm Příspěvek

RPhodnocení není vázané na to, jestli se účastníte nebo neúčastníte hlavní dějové linie!

Na Thomarův log se podívám, při zběžném prohlédnutí vidím hlavní problém v tom že mi propadneš sítem jak neloguješ úplně pravidelně.
Istah totéž.

PS: Tohle je krásný příklad naprosto legitimní a slušné žádosti o přezkoumání. Díky za něj.
Když neodpovídám na icq zkuste SZ :!:

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » ned úno 25, 2018 12:05 pm Příspěvek

Zdravím, rád bych se zeptal. Mám novou postavu a dostávám 50% expu a spec bodů , než mám dostávat. Mohl by se na mě podívat a určit mi rp hodnocení, abych dostával nějak normálně? Protože je to celkem zbytečná ztráta expů. Děkuju

Ps: pokud by bylo možné mi ty expy a spec body vrátit na hodnotu podle ,které se mi bude počítat rp hodnocení, tak budu vděčný.

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » sob bře 03, 2018 10:00 am Příspěvek

Před víc jak tydnem jsem psal tady na forum i Traye na icq ohledne Rp hodnoceni. Ted je to nastevene tak , ze dostavam 50% expu za vse. Nechapu proč je to takhle vubec nastaveny, kdyz na hodnoceni clovek ceka xy dni/tydnu. Chapu, ze kazdy ma svuj real life, ale pokud nema urcite gm cas jednou za tyden projit logy a udelat to, tak by to nemelo delat a mela by ta funkce pridelena nekomu jinemu. Dostal sem odpoved typu, ze az budu mit cas, tak to udelam. A pokud chci tomu pomoct at hodnotim pres hracske hodnoceni. Co to s tim ma spolecnyho muze mi nekdo vysvetlit? Jdu juku a dostanu 75 bodu. Postava je zalozna vic jak 14 dní a nikdo se k tomu do dnes nemel. Bylo by fajn tu funkci dat nekomu kdo na tu hru ma cas. Tyden sem uz nelogl, protoze odmitam hrat za 50% odměny. Byl bych vazne vdecny , kdyby se s tim konecne hnulo.

auper
Newbie chatter

Re: Hodnocení RP od auper » sob bře 03, 2018 12:59 pm Příspěvek

Myslím si že tahle stížnost je vcelku na místě.. ale nedovedu si představit jak moc objektivní to RP hodnocení po téhle stížnosti bude..

Anicka
Novice chatter

Re: Hodnocení RP od Anicka » sob bře 03, 2018 1:03 pm Příspěvek

auper píše:Myslím si že tahle stížnost je vcelku na místě.. ale nedovedu si představit jak moc objektivní to RP hodnocení po téhle stížnosti bude..

:D Tady jsou přeci všichni dostatečně dospělí a inteligentní lidé, aby kritika nemohla ovlivnit jejich objektivní názor.

Hrobnik
Novice chatter

Re: Hodnocení RP od Hrobnik » sob bře 03, 2018 1:32 pm Příspěvek

Jono Olafe rp hodnocení je sračka :D zlatý bylo když jsi za rp dostával jednorázově expa :)

Malak
* GM *

Re: Hodnocení RP od Malak » sob bře 03, 2018 1:49 pm Příspěvek

Pro nové postavy existuje taková "ochranná doba" několika úrovní, kdy má rp hodnocení přednastavené aby z tohoto důvodu o tolik zkušeností než se správně určí její hodnota neztrácela. Bohužel pokud těchto.. 30 úrovní.. překonáš během pár dnů, tak nám to dává méně času reagovat. Chápu, že je to nepříjemné, pokud si opravdu teď zasloužíš více, ale jde o pár dní a pár akcí a máš určitě toho hodně před sebou i poté až se to nastaví, tak měj prosím trochu trpělivosti a tolerantnosti k času a práci ostatních lidí.

Jednorázové hodnocení považujeme za nevhodné právě z toho důvodu, že je složité být vždy a všude. Stejně jako já to považoval vždy spíše za rušivý prvek, když postava něco hrála a hráčům začaly skákat zkušenosti. To vždy mělo častěji negativní dopad na hru, která přestala být přirozená a spíše velmi přehrávaná.

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » čtv bře 08, 2018 8:43 am Příspěvek

Koukám že dané gm ani po třech týdnech na to nemělo čas. Takže zase připadá k uvahu moje první myšlenka zda by to Traya vůbec měla delat. Jako 3 týdny nemít na něco čas? Tak se na to prostě vykašlu a nechám to dělat někoho jinýho. Já už to nemůžu ani napsat slušně , protože tohle je vážně vrchol. Přijde mi , že si ze mě někdo dělá prdel....

niki
Novice chatter

Re: Hodnocení RP od niki » čtv bře 08, 2018 9:44 am Příspěvek

Olaf píše:Koukám že dané gm ani po třech týdnech na to nemělo čas. Takže zase připadá k uvahu moje první myšlenka zda by to Traya vůbec měla delat. Jako 3 týdny nemít na něco čas? Tak se na to prostě vykašlu a nechám to dělat někoho jinýho. Já už to nemůžu ani napsat slušně , protože tohle je vážně vrchol. Přijde mi , že si ze mě někdo dělá prdel....

Ja osobne do tehle funkcne navrhuju Olafa. Casu ma hodne, pravidelne hraje velmi kvalitni RP a je to celkove velmi dobry a poctivy clovek.

Anebo 2. variant mohla by vzniknout RP komise Olaf, Juran a Anicka. Kvalitni vysledek a nezavislost hodnoceni zarucena.
from xarhaaz import nexius

Talner
Journeyman chatter

Re: Hodnocení RP od Talner » čtv bře 08, 2018 10:50 am Příspěvek

Dobrý Olafe, tak místo 8k expu dostaneš 8,7k a místo 20 spec 23. (To byl příklad) zase tak velký skok to není, tak nevím proč to hrotíš a nedělám si naděje, že máš tak super erpé aby jsi skočil do vyšších ranků. Chce to klid a tohle fakt neřešit. Jde fakt o minimální skok, skoro nepoznatelný.
Sarthan-C-Xarhaaz, kterého nechceš nasrat

Hrobnik
Novice chatter

Re: Hodnocení RP od Hrobnik » čtv bře 08, 2018 11:45 am Příspěvek

Talner píše:Dobrý Olafe, tak místo 8k expu dostaneš 8,7k a místo 20 spec 23. (To byl příklad) zase tak velký skok to není, tak nevím proč to hrotíš a nedělám si naděje, že máš tak super erpé aby jsi skočil do vyšších ranků. Chce to klid a tohle fakt neřešit. Jde fakt o minimální skok, skoro nepoznatelný.

Bohužel to není vůbec pravda ten rozdíl není třeba 10% ale je mnohem větší kdyby to bylo 10 procent tak na to "sere pes" ale rozdíl 2 ranků je třeba v juce 75/250 bodů což není tak malej rozdíl , kdyby se to zavedlo rozumně rozdíl ranku 0 a ranku 5 by byl 20% tak se o tom pořád nemluví žejo...

Talner
Journeyman chatter

Re: Hodnocení RP od Talner » čtv bře 08, 2018 12:16 pm Příspěvek

Hrobnik píše:
Talner píše:Dobrý Olafe, tak místo 8k expu dostaneš 8,7k a místo 20 spec 23. (To byl příklad) zase tak velký skok to není, tak nevím proč to hrotíš a nedělám si naděje, že máš tak super erpé aby jsi skočil do vyšších ranků. Chce to klid a tohle fakt neřešit. Jde fakt o minimální skok, skoro nepoznatelný.

Bohužel to není vůbec pravda ten rozdíl není třeba 10% ale je mnohem větší kdyby to bylo 10 procent tak na to "sere pes" ale rozdíl 2 ranků je třeba v juce 75/250 bodů což není tak malej rozdíl , kdyby se to zavedlo rozumně rozdíl ranku 0 a ranku 5 by byl 20% tak se o tom pořád nemluví žejo...

Kde jsi vzal takovej rozdíl? :D To nemyslíš vážně, že ne? Každý začátečník má 1-1,9. Rozhodně neskočí hned na rank 2-2,1, nedej bože na 2,2-2,3 . Nic proti Olafovi ale buďme upřímní. A ten rozdíl mezi těmito ranky je minimální. Vím to, vždyť jsem tenhle postup sledoval na svých postavách, rozdíl je fakt mizivej.
Sarthan-C-Xarhaaz, kterého nechceš nasrat

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » čtv bře 08, 2018 12:26 pm Příspěvek

tedka dostavam za juku 75 bodu. Normalne bych mel mit tech 150. Coz mi prijde jako dost velkej rozdil.

auper
Newbie chatter

Re: Hodnocení RP od auper » čtv bře 08, 2018 1:27 pm Příspěvek

Však to je ten minimální rozdíl o kterým Sarthan mluvil Olafe. :D

Hrobnik
Novice chatter

Re: Hodnocení RP od Hrobnik » čtv bře 08, 2018 1:42 pm Příspěvek

Talner píše:
Hrobnik píše:

Kde jsi vzal takovej rozdíl? :D To nemyslíš vážně, že ne? Každý začátečník má 1-1,9. Rozhodně neskočí hned na rank 2-2,1, nedej bože na 2,2-2,3 . Nic proti Olafovi ale buďme upřímní. A ten rozdíl mezi těmito ranky je minimální. Vím to, vždyť jsem tenhle postup sledoval na svých postavách, rozdíl je fakt mizivej.

No tak je to možná 75 a 150 to není žádnej minimální rozdíl :D to je jako kdybys řekl, že je minimální rozdíl jestli dostaneš v práci 75 na hodinu nebo 150 :D to není malej rozdíl :D nebo mě to aspoň malej rozdíl nepřijde

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze