Hodnocení RP

Serrlaid
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Serrlaid » stř úno 14, 2018 4:26 pm Příspěvek

Traya píše: Jinak díky té skupince co se sešla dnes dopoledne. Takovou aktivitu ve všední den dopoledne jsem nečekala :)

Já jen doufám, že naše ranní aktivita nebude odměněna zrychlením z vaší strany. Jako vážně, někdy je míň víc... a někdy fakt brzdit neškodí, zvlášť, když vidíte, jak málo lidí to řeší.

A jinak myslím, že Rhian se ptal celkem jasně - ptal se, jak vidíš přínos různých druhů hráčů pro server.
Rynn

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » stř úno 14, 2018 5:22 pm Příspěvek

Mě zajímá to jaký příběh tvoří postavy s hodnocením 3+ pro server, hráče a jaké vyvolávají eventuálně situace pro hráče, že si zaslouží takové hodnocení. To byla moje otázka. Protože vím, minimálně o jednom člověku co tohle vše dělá a to hodnocení nema.

Rhian Sugden
Master chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 5:35 pm Příspěvek

Nihilus píše:Přiznám se, že jsem dlouho uvažoval, zda sem něco napsat a nebo ne. Nakonec je ale potřeba se vyjádřit silnější - i když prvotní dotaz není směrován ke mě.
... věnují více času honbě za itemy, penězi, expy. Jiní věnují více času mluvením a rozvíjením příběhů.

bohuzel, to rozdeleni udelalo to hodnoceni by GM pohledu. Ne lidi mezi sebou :(

Traya: odeslal jsem ti zpravu
edit Traya: ok máš odpověď

Nihilus
* GM *

Re: Hodnocení RP od Nihilus » stř úno 14, 2018 5:58 pm Příspěvek

Rhian, dovolím si nesouhlasit. To hodnocení z mého pohledu je jen nástroj pro přivření otevírajících se nůžek. Pokud je síla postavy silně závislá od expů a specbodů, tak RPH má být motivací trávit čas i jinak než honbou za expy a specbody (výbavu vynechám, protože na její zisk RPH nemá nejmenší vliv). Má být nástrojem, co má přivřít ty nůžky a motivovat lidi k tomu, aby nelitovali když by začali trávit víc času prostým hraním své postavy.

Olafe, zrovna teď se několik postav s vysokým hodnocením zajímá o příběh, na jehož řešení toho nemálo závisí. Umím si představit i to, že na řešení toho příběhu, který někteří zcela ignorují, závisí i budoucnost těch postav, jejichž majitelé ho ignorují. Jak tu zmínil třeba Fensalir, stačí se rozhlédnout ve hře a leccos uvidíš... a nebo stejně jak tu zmínil Fensalir, stačí říci ve hře něco neprozřetelného a i to má své následky.
Hunger and self-control do not go hand in hand.
... I am always hungry.

matony
Apprentice chatter

Re: Hodnocení RP od matony » stř úno 14, 2018 6:31 pm Příspěvek

Olafe, zkusím za sebe. Co dělá fens se hodně dozvíš z ozvěn, ale ano, není tam všechno.

-Dneska přes hodinu strávil u krystalu u Nelye, který potřebovali odčarovat a nevěděli druhou část, jak zkoušel různé formule a čekal, jestli začne reagovat s tím, že to pak mohou ve 4 mágu znovu zprovoznit (už se to jednou stalo, tak ví, co má dělat, ale zapomně slova).
-Pak denně několikrát objíždí tu podivnou houbu, sleduje její postup, zkouší různé způsoby (jako jiní hráči), hledá způsob, jak jí zastavit. Dnes třeba uříznul houbu a položil jí vedle na zem, aby zjistil, jestli udělá další oblast s houbou a jestli je bezpečné jí přenést na zkoumání do obydlené části.Patrám po dalších houbách, demonech, přisluhovačích, sepsal sem seznam jejich výskytu atd.
-Dneska Rynn aktivně svolala schuzku, oběhla lidi (ano dopoledne vyjmečně, ale hlavní děje se dějí večer) kde si předali informace co ví a znají, diskutovali u ohníčku, jak vy rádi označujete.
-Skupinka dneska pobila Vrány u krystalu Nelye
-Fens po informaci, že byl viděn podivnej gazer u té huby, jezdil po světě a hledal jeho další výskyt a to podotýkám, já ho v tracku neviděl (raven tvrdí, že tam byl, ja ho tam neměl)
-Raven jako jeden z magu, co tehdy krystaly zprovoznovali přinesl obě formule, první byla správná, druhá bohužel ne, ale i ta jedna je velký pokrok bez zásahu Gm. Zkusí nalést další, co u toho tehdy byly, zda si to nepamatují
-Ryn, Altaj a další sledují houbu, chodí jí zalévat sladkou vodou, aby nerostla a u jejich houby se to velmi zadařilo
-Fens vynesl informaci, že houba roste po polití krví démonů, díky čemuž NĚKDO NEBO NĚCO toho využilo a dvě druhé ložiska houby díky tomu narostla obrovských rozměrů, Fens udělal chybu. Stejnou chybu udělal, když řekl Gerwynovy, ať to zkusí, co se stalo viz ozvěny
-Rynn pátrala po mágovy Rialovy, který zná formuli na odčarování krystalů, strávila nad tím čas a musela prokázat trochu důvtipu, aby našla odpověď i bez Gm

Všem ostatním se omlouvám, co jsem nezmínil nějak důlěžitě, Waf třeba, Sartan, se kterým velmi dobře spolupracuji, byť je to xar a moc se ti dva nemusí, dokonce mi daroval novou knihu, abych byl silnější a prospěšnější v boji (ano vtipne,ale každé % se počítá). Hráči posílají dopisy mezi sebou, posílají dopisy do skalboru, do gheeru k vedení a informují je o situaci kolem, díky tomu se dostalo menší pomoci z houby u Skalboru, malá, ale lepší než drátem do oka. A spousta dalšího dění...

Snad ti to udělá trochu obrázek, jak si zvýšit hodnocenía třeba ti to pomůže, už i to obyčejné zajímání se ti dodá určitě nějaké body navíc, nejhorší je být k situaci naprosto lhostejný, nebo se účaastnit dění a z ničeho nic že musíš jít a jdeš dung. Neříkám, že to děláš, ale spíše berlička na +/- body. POkud bys chtel vědět něco více, napiš sem nebo SZ, zkusím pomoci nebo poradit, nikdy sem se tomu nebránil a né, nepovažuju se HC RP playera, bavím se jen hrou a mám rád hádanky.

Rhian Sugden
Master chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 6:32 pm Příspěvek

Nihile, sorry, ale jsou nastaveny pro vetsinu spise demotivacni co se tak s lidma bavim. Taky se muze stat, ze to tu skalni partu lidi, co dle meho tu delaji zivot, to nastve a proste odsud zmizi... a to jen kvuli necitlivosti techto rozhodnuti... Znova opakuji - Ja a mnou podobni nemyslim, ze kazi a nebo neco sabotuji a nebo nehraji nejaky pribehy atd. Ale co, jen jsem napsal neco, abyste se nedivili az to vice lidi nastve

Traya
* GM *

Re: Hodnocení RP od Traya » stř úno 14, 2018 6:35 pm Příspěvek

Olaf píše:Mě zajímá to jaký příběh tvoří postavy s hodnocením 3+ pro server, hráče a jaké vyvolávají eventuálně situace pro hráče, že si zaslouží takové hodnocení. To byla moje otázka. Protože vím, minimálně o jednom člověku co tohle vše dělá a to hodnocení nema.

Jestli ti jde o obecný princip tak ten je snad popsaný na webu, případně jsem se o něm už několikrát rozepisovala zde v topicu.
Jestli o konkrétního člověka tak ten se snad umí ozvat sám a nepotřebuje tebe jako mluvčího.
Když neodpovídám na icq zkuste SZ :!:

Sargis
Apprentice chatter

Re: Hodnocení RP od Sargis » stř úno 14, 2018 8:25 pm Příspěvek

Rhian Sugden píše: Craft vzdy s RP se vsemi, zadne domlouvani cen pres mapu nebo icq, vzdy tamerske sluzby s RP a ne jen predani...

Ty si hrozný lhář a jak se říká kdo lže ten krade. Před rokem a půl jsem od tebe pár věci kupoval, potom jsem ti řekl pravdu o tobě na mapě a najednou mě tvoje postavy ve hře ignorovaly. Super RP. Pro tento typ hráčů je tady hodnocení: 0-0.9 Bída. Pravděpodobně používáš příliš mnoho OOC, které do hry nepatří. Doporučujeme více se zaměřit na hraní role a prostudovat návod na webu.
Furion....

Rhian Sugden
Master chatter

Re: Hodnocení RP od Rhian Sugden » stř úno 14, 2018 10:00 pm Příspěvek

Sargis píše:
Rhian Sugden píše: Craft vzdyí: 0-0.9 Bída. Pravděpodobně používáš příliš mnoho OOC, které do hry nepatří. Doporučujeme více se zaměřit na hraní role a prostudovat návod na webu.

a ty si kdo?

Pietro
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Pietro » čtv úno 15, 2018 7:46 pm Příspěvek

No mě třeba štve,že s postavou Thomar Iron dostávám 9 spec bodů místo 10, fakt mě ten jeden bod štve :D , ale jako fakt nevím co dělám špatně...
já prostě nemám čas na hlavní příběh, máte ty události večer hlavně, jak psal Fens...mám i odpolední a noční směny...

prostě né každému je přáno logovat když se něco děje a být kvůli toho o 1 spec bod chudší?? že vám není hanba! :D

Ale jestli si dáš tu práci Trayo a koukneš prosím, dokážeš mi říct,že dělám něco špatně, za co mám ten postih 1 bodu? :D
Budu rád,když to pro mě uděláš pro tuhle postavu,protože je to kapitán a mám ho víceméně pro nějakou tu ,,partu" -kokos :D

s touhle postavou si připadám ukřivděn, protože je to HUMAN a oproti mým ostatním postavám (Xar,Gwal) ji hraju myslím si nejlépe, jelikož je to prostě člověk, jehož původ každej zná a je to prostě klasika, ne jako ostatní třeba,kde už musí dotyčný něco znát z příběhu jejich rasy...kde se přiznám mám mezery

Kdyby se u mé postavy alespoň nic nezměnilo,ale mám prostě -1 spec bod pokaždé když projdu ty malé dungy , které jediné si někdy stihnu zajít.....prostě mi to příjde nefér
Myslím si,že to,že ve hře komunikuji více než v partě a v partě probírám spíše věci z osobního života, stačí na to,abych nebyl ztrátný.

Tímto bych se chtěl přimluvit i za kokose a jeho novější postavu (Istah Leer), hrajeme spolu, takže pokud zkusíš znova zhodnotit i jeho, budu rád i za něj - nevím jestli chodí na forum.

Děkuji

Traya
* GM *

Re: Hodnocení RP od Traya » pát úno 16, 2018 7:23 pm Příspěvek

RPhodnocení není vázané na to, jestli se účastníte nebo neúčastníte hlavní dějové linie!

Na Thomarův log se podívám, při zběžném prohlédnutí vidím hlavní problém v tom že mi propadneš sítem jak neloguješ úplně pravidelně.
Istah totéž.

PS: Tohle je krásný příklad naprosto legitimní a slušné žádosti o přezkoumání. Díky za něj.
Když neodpovídám na icq zkuste SZ :!:

Olaf
Neophyte chatter

Re: Hodnocení RP od Olaf » ned úno 25, 2018 12:05 pm Příspěvek

Zdravím, rád bych se zeptal. Mám novou postavu a dostávám 50% expu a spec bodů , než mám dostávat. Mohl by se na mě podívat a určit mi rp hodnocení, abych dostával nějak normálně? Protože je to celkem zbytečná ztráta expů. Děkuju

Ps: pokud by bylo možné mi ty expy a spec body vrátit na hodnotu podle ,které se mi bude počítat rp hodnocení, tak budu vděčný.

Předchozí

Zpět na Diskuze