Diskuze s GM

Daved
Newbie chatter

Re: Diskuze s GM od Daved » stř lis 07, 2018 7:35 pm Příspěvek

Zdravím GM team,

Väčšina hráčov by ocenila Vaše vyjadrenie k aktuálnemu stavu serveru a hlavne bolo by vhodné napísať officiálne stanovisko.

Ďakujeme.
Umbra [C] - Xarhaaz - Necro Mage
Gertha - Gwali - Lumberjack / Carpenter
Eris - Zorai - Necro Ninja

Hrobnik
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od Hrobnik » čtv lis 08, 2018 7:45 am Příspěvek

No klasicky na to kašlou, teď se jen čeká, že třeba na zimu přijde nával hráčů zase zpátky a začnou něco dělat :)

Malaka taky určitě nebaví tady dělat dungy pro 2 lidi, ale za tuhle situaci si taky můžou částečně sami

4 měsíce bez novinek moc lidí zpátky nepřitáhne

Haf

Re: Diskuze s GM od Haf » sob lis 10, 2018 2:30 pm Příspěvek

Asi to je moc složitá otázka...

niki
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od niki » úte pro 04, 2018 10:07 am Příspěvek

Dobry den pane GM, slo by prosim pod stromek dostat cechovni barvu?
from xarhaaz import nexius

Malak
* GM *

Re: Diskuze s GM od Malak » ned pro 09, 2018 3:12 am Příspěvek

Daved píše:Zdravím GM team,
Väčšina hráčov by ocenila Vaše vyjadrenie k aktuálnemu stavu serveru a hlavne bolo by vhodné napísať officiálne stanovisko.
Ďakujeme.

Ahoj, neoficiální odpověď:
Osobně bych rád v projektu pokračoval, stále je to věc nad kterou přemýšlím a určitě je větší touha pokračovat než to zahodit. Problém je, že se v rámci týmu sešlo u více členů několik nezávislých důvodů kvůli kterým bylo nutné ve funkci aktuálně přestat a to se týká i mě. Momentálně zatím se mi nedostává tolik volna abych mohl plnohodnotně, jako dříve, na serveru pokračovat, ale rád si říkám, že se to tomu více blíží. Protože jsem neměl ponětí jak dlouhá tato prodleva bude, tak jsem pochybyl a správně Vás o ní neinformoval. Mylně jsme očekával, že to bude předchodné kratší období.
Aktuálně v možném volnu připravuju update a plánuju následující dění.

niki píše:Dobry den pane GM, slo by prosim pod stromek dostat cechovni barvu?

Ano, to je možné.

niki
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od niki » ned pro 16, 2018 9:53 pm Příspěvek

NIKI píše: Dobry den pane GM, slo by prosim pod stromek dostat cechovni barvu?

MALAK píše: Ano, to je možné.

Velmi nerad bych znel nezdvorile, nebo tak neco, ale ta moznost je myslena na tyhle vanoce? t.j. 2018 ?

Malak
* GM *

Re: Diskuze s GM od Malak » čtv pro 20, 2018 11:12 am Příspěvek

Nadílka ještě nebyla :-) do té doby se snad na barvě dohodnem.

niki
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od niki » stř pro 26, 2018 11:39 am Příspěvek

Malaku, prosim slo by do sveta povolit mark, pripadne pridat vic krystalu? Od zavedeni nesmyslneho limitu na teleport je cestovani fakt opruz..

matony
Apprentice chatter

Re: Diskuze s GM od matony » stř pro 26, 2018 12:30 pm Příspěvek

Hold budeš muset použít nohy nebo jezdítko milý Nexíku :) Jako všichni ostatní. Mark se řešil už dávno a ani příběhově to nemáš jak obhájit, zvláště, když jsou stále rozjetí demoni si nemyslím, že by z ničeho nic jen tak šlo markovat a portovat :).

Má to třeba vyhovuje, i když vím, že ty strašně nerad chodíš, každopádně bych pro tebe zavedl speciální skill, že se budeš moci nechat nosit na zádech svých otroků, nebo item nosítka?:)

SETH
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od SETH » čtv pro 27, 2018 1:52 pm Příspěvek

matony píše:Hold budeš muset použít nohy nebo jezdítko milý Nexíku :) Jako všichni ostatní. Mark se řešil už dávno a ani příběhově to nemáš jak obhájit, zvláště, když jsou stále rozjetí demoni si nemyslím, že by z ničeho nic jen tak šlo markovat a portovat :).

Má to třeba vyhovuje, i když vím, že ty strašně nerad chodíš, každopádně bych pro tebe zavedl speciální skill, že se budeš moci nechat nosit na zádech svých otroků, nebo item nosítka?:)

No podla mna staci menej , zrusit bludicky a ukoncit Q/demoni a cestovanie v pohode aj bez kona a pod .

Sargis
Apprentice chatter

Re: Diskuze s GM od Sargis » čtv pro 27, 2018 9:14 pm Příspěvek

Jak hraje miň lidí tak jsou ty moongate věčně zavřený všechny. Mohl by být Quest na osvobození.
Furion....

Daved
Newbie chatter

Re: Diskuze s GM od Daved » pon led 07, 2019 10:44 pm Příspěvek

Ahoj Malak, kedy môžme pripravovaný update očakávať? Aspoň orientačne :)

Ďakujeme :)

Daved
Newbie chatter

Re: Diskuze s GM od Daved » čtv úno 07, 2019 11:34 pm Příspěvek

Dočkáme sa ? Aspoň termínu ? :)

Sargis
Apprentice chatter

Re: Diskuze s GM od Sargis » ned úno 10, 2019 1:03 am Příspěvek

Někdy nebo nikdy. Nic přesnějšího nečekej :)
Furion....

SETH
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od SETH » pát úno 22, 2019 11:58 am Příspěvek

Dotaz na afk kontrolu .

mam len jednoduche makor v razore je mozne ze to makro zavrie okno z afk kontrolou ???

makro je krompac-wait for target-target relloc-pauza

afk kontrola nezostane ani 2x pauzu a to je 7,2s

Malak
* GM *

Re: Diskuze s GM od Malak » pát úno 22, 2019 11:51 pm Příspěvek

V případě, že makro v razoru je opravdu jen na 4 řádky, tedy "use object, wait for target, target, wait", tak by se skutečně nemělo stávat, že by toto makro zavíralo afk kontrolu. Problém bude tedy jinde.

Pelda

Re: Diskuze s GM od Pelda » sob bře 09, 2019 10:07 am Příspěvek

Ahoj, jak to vypadá se servrem, několik dní sleduji, že je off line.. Server se přesouvá nebo se řeší jiný poskytovatel ???? Prosím o nějaké info... Díky

Darn: oficialni vyjadreni http://www.dp2.cz/novinky

Pelda

Re: Diskuze s GM od Pelda » sob bře 09, 2019 6:15 pm Příspěvek

Ahoj všem, jsem trošku v rozpacích.. Po roce práce na blacksmithy a ostatních skillech, snažení se něco dokázat a konečně něco získat.. přijde wipe.. No pokud to výrazně zlepší engine hry.. Když do některých věcí nejde sáhnout proč ne.. Ale určitě za mě je třeba udělat nějaký rozumný crafting.. Aby se rozhýbala ekonomika. Aby člověk nemusel strávit tisíce hodin v dolu a podobně. Je toho dost.. Na čem se dá pracovat.. S čistým enginem to půjde lépe.. Ale chce to promyslet a zavést i další pokračování a vyšší levely.

agripa
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od agripa » sob bře 09, 2019 7:01 pm Příspěvek

On to bude trošku problém. Při pár hráčích by bylo super, zlehčit crafting, ale co když začne hrát daleko více hráčů? Pak to zase bude moc lehké, se něčeho dopracovat. Najednou by bylo ve světě daleko více lehkých bulků, více výměn atd. Kraftím prakticky od roku 2007 a je to čím dál složitější, náročnější, ošetřovávanější (AFK, pole v dolech apod.), ale taky jsou daleko lepší věci k vyrobení. Pamatuju si, když jsem měsíc marodil a kolečkoval jsem Tiruse. Den co den, prakticky hned, jak bylo možné vzít další úkol. Po měsíci jsem měl jeden superslayer. Napsal jsem to Malakovi s tím, že je to moc těžké, dosáhnout superslayeru. Přeci jen, kdo může den co den xy měsíců jet pořád to samé. Chuť a čas, že? Pak ale přišel druhý extrém. Nebyl problém během pár dní udělat jeden dva superslayery. Prostě, nic není tak jednoduché, jak to vypadá. Každopádně, rozhodně už nestrávím kopáním a sekáním ty stovky hodin, už na to není ani chuť, ani čas.
Citius, Altius, Fortius
Rychlejší, vyšší, silnější
-že by nejen heslo OH, ale i UO?

Rhian Sugden
Grandmaster chatter

Re: Diskuze s GM od Rhian Sugden » ned bře 10, 2019 12:30 pm Příspěvek

Ahoj všem,

vsichni vi, ze jsem rikal, ze s DP2 budu a i asi umru :) bohuzel/bohudik Malak udelal reseni, ktere me to dost ulehcilo :) proste uplny konec. Misto toho, ze jsem neustale cekal, kdy bude mit GM tym trosku cas, aby se neco udelalo, tak se vse zazdi wipem :) ano spouste tech novejsich hracu a tech co zas budou moc hledat nove bugy a zneuzivat systemu to bude jiste dobre, ale pro ty, co DP2 venovali takovych hodin kraftenim, kopanim, obihanim a plnenim zakazek, tak to je kudla do zad. Ano Malaku, vim, ze ty to prejdes se sarkasmem tobe vlastnim, ale sorry, po 2,5 letech slibovanim s nama takhle vym*dat - to uz chce zaludek :D pro ty co tomu venovali usili a byl jsem pocten s nema hrat, tak je to dost zakerne. Popravde neverim, s vasimi casovymi moznostmi , ze se neco zmeni a ten server zacne fungovat... a popravde se budu divit, kdyz nejaci tihle hraci zacnou znovu hrat. Myslim, ze to neni krok dopredu, ale krok dozadu.

Tudiz i tak celemu GM tymu dekuji za nekdy krasne, nekdy nasiraci - hodiny, dny, tydny a mesice hrani :) (ikdyz nakonec ted to znevazeni tech starsich hracu je docela morbidni), preji celemu DP2 hodne uspechu a budu vas sledovat a fandit vam. Ikdyz vsichni vime, ze DP2 uz nebude nikdy DP2 :( protoze proste uz ta skalni skupina hracu nebude hrat, protoze v tom veku uz tolik casu proste mit na tu sebevrazednou misi expovani, crafteni a ziskavani materialu proste mit nebude... A o chuti po tomhle vsem se taky asi bavit nebudem :) takze hodne stesti a to myslim vazne.

Jeste chci podekovat vsem s kteryma jsem mel tu cest hrat a doufam, ze s mnohými z nich se jeste v realu snad potkam! Ti co tu zustavaji, preji hodne zabavy, malo nasranosti...

Francis aka Rhian :)

Anicka
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od Anicka » ned bře 10, 2019 2:08 pm Příspěvek

Rhian to hezky shrnul :)
Taky jsem čekala, kdy se zavedou nové úpravy, které se slibovali, každý den jsem kontrolovala stránky a forum, aby pro mě znovu mělo smysl hrát, ale už to nedopadne. Takže i pro mě je to konec, protože tolik času jako tenkrát do toho již investovat nechci.

Kdyby jste však naplánovali zas nějaký sraz, dejte vědět, ráda vás uvidím :) Bohužel co mi přestal fungovat qip, tak ani na icq nejsem k zastižení, ale číslo na telefon máte :)

Vlad Carnstein
Novice chatter

Re: Diskuze s GM od Vlad Carnstein » ned bře 10, 2019 7:45 pm Příspěvek

Ahoj všem,

Ultimu hraju už od počátků na české scéně tj od spuštění Kelevaru. Na DP2 jsem zažil wipe už 2x - jednou ještě na sphere a podruhé na RUNku. Poprvé to bylo z důvodu přechodu na nového klienta jenž nabízel nové možnosti a dle mého bylo dobře, protože RUNko nabízí oproti sphere o mnoho více možností. Ale samozřejmě to sebou neslo i odchod určitého počtu dlouhodobých hráčů. RUNko bylo dobré do té doby než začaly problémy s GM týmem. Support, rozkol mezi jednotlivými GM, nadržování některým skupinám hráčů oproti zbytku shardu. To mělo za důvod odchod velkého počtu lidí starých i nových a ke konci server měl aktivní populaci spočítatelnou na prstech jedné ruky a došlo tedy k jeho vypnutí. Pak si to převzal Malak a pustil se do úprav dle svého. To mělo za důsledek taky poměrně velkou vlnu hráčů jenž DP2 opustili prostě proto, že jim Malak vadil. Popravdě řečeno z předchozí éry, kdy byl ještě pouhý hráč sem si taky myslel, že je Malak(Tharin) debil :D Ale i když s ním v mnoha věcech nesouhlasím faktem prostě zůstává, že nebýt jeho a toho, že tohle břemeno přebral DP2 by zaniklo už před mnoha lety. Pořád je slyšet co Malak udělal špatně a nebo neudělal, ale přijde mi, že nikdo z vás si neuvědomuje kolik svého volného času věnoval tomu, aby sme se my ostatní mohli bavit. Takže můžete si o něm myslet své, ale za tohle má můj respekt a úctu.

Pokud jde o wipe jako takový, tak pro mě je to dobrá zpráva. Po těch letech co server běží se Malak jako skriptař i systémové GM určitě posunul dopředu. Věřím tedy, že s novým spuštěním se DP2 zase posune o něco dál a směrem k lepšímu a to přitáhne nové lidi protože o těch vždy UO byla. A za sebe navíc musím říct, že začátky mají jedinečné kouzlo :) Za mě tedy rozhodně krok v před a budu se těšit!

Anče: Nevim jestli je to pro tebe užitečná informace, ale ICQ zrušilo podporu všech neoficiálních klientů (miranda, qip atd) takže pokud nechceš přijít o kontakty nakopni ICQ :)
Vlad van Carnstein - Znuděný stoletý mladík... - "Surrender and serve me in life, or die and slave for me in death."

Elite
Newbie chatter

Re: Diskuze s GM od Elite » ned bře 10, 2019 9:59 pm Příspěvek

Wipe zamrzi, ale brecet nad ztracenym casem bych nemohl hrat zadnou hru.

bavilo me to a tesim se na novej zacatek

Zakkaria Thant
Apprentice chatter

Re: Diskuze s GM od Zakkaria Thant » ned bře 10, 2019 11:08 pm Příspěvek

Sám jsem tu několikrát končil a nostalgie mě pak zavedla zpět. Na jednu stranu mě takový konec mrzí, na druhou stranu už nebude žádný důvod se vracet, takže díky všem, které jsem tu od roku 2003 poznal. :)

Hodně úspěchů v novém projektu a především zábavy!

ARY

Empair

Re: Diskuze s GM od Empair » pon bře 11, 2019 10:09 am Příspěvek

Pokud je Wipe nezbytný aby přinesel změny, opravy a další horní možnosti, tak i když je to bolestivé je to krok, který se udělat musí.

Sám jsem se poslední rok věnoval na plno craftingu a ztratit těch X hodin je vážně tragické ale byl jsem ve stejném stavu jako na kdysi na DP1. Hra už postrádala nějaký posun a progress a stala se nudnou.

S Wipem a změnami je nutné mít aktivní GM tým jinak to postrádá smysl.

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze