Nebylo řečeno

Nhuwaen
Novice chatter
 
Příspěvky: 173
Registrován: 15.01.2012

Nebylo řečeno od Nhuwaen » pát úno 08, 2013 5:40 am Příspěvek

Večer se nachyloval, ale slunce ještě pálilo. V chladivém stínu, co vrhalo plátno stanu, ležel a notně funěl mírně zapáchající vlk. Po dlouhém a těžkém dni našel klidný kout a zaslouženě odpočíval na okraji fareanského tábora. Chvílemi byl vzhůru, chvílemi usínal, nic ho nerušilo... Až v tom zpoza stanu zahlédl někoho, koho tu touhle dobou už nečekal. Xmera, vůdce vlčí směčky. Ve tváři měl vážný výraz, seskočil z koně a namířil rázným krokem přímo k Fensalirovi. "Potřebuju s tebou mluvit," povídal mu. "Také jsem chtěl s tebou mluvit. Sedněme si," odvětil mu na to farean. Otočil se, namířil k lavičce a pokračoval v hovoru: "Jde o to že bu..." V tom ale hlasitě zařechtal Xmerův kůň a zbytek věty už vlk, zvědavě sledující zpoza stanu svýma lesklýma očima, neslyšel. Mezitím se mu obě k ohništi jdoucí postavy vzdálily, a příliš líny, než aby se zvedl, se spokojil s nevědomostí a klidně zase usnul.

Stranou dění se mu ale nepodařilo zůstat na dlouho. Hned na druhý den, když gwal dorazil do Gheeru a před bankou uviděl několik známých tváří, zaslechl podivné zvěsti. Řeči o tom, že celá přízeň mezi fareany a vlky je lež, že jejich vůdci jsou nesmiřitelní, a že spojenectví jistě musí brzy skončit.
"Hloupost a hospodská povídačka," prohlásil gwal a s úsměvem ve tváři zase vyrazil svou cestou.
Byla to ale jen povídačka? Řečeno popravdě, jistý si být nemohl. A obzvlášť né po tom, co několik podobných vět zaslechl později i ve vlčím táboře. Žádnou společnou výpravu, jak bývalo zvykem, už dlouho nikdo nesvolal a jen obličeje prosté úsměvů svými zklamanými výrazy tiše ale jasně napovídaly, že něco není tak docela v pořádku...

Lenost musela stranou. Vypravil se jak za Fensalirem, tak i za Xmerem, aby zjistil, co se to děje. Oba vyhledal a snad se to i dověděl. A možná nedověděl a možná ani nebylo co. Tak daleko příběh nesahá a nikdo v tuhle chvíli neví....

Nhuwaen
Novice chatter
 
Příspěvky: 173
Registrován: 15.01.2012

Re: Nebylo řečeno od Nhuwaen » pát úno 08, 2013 8:27 pm Příspěvek

Rychle se věci udály a došlo k setkání. Xmer, vůdce vlčí smečky, nevyčkával a vyrazil do fareanského tábora vyhledat Fensalira. A našel ho tam, spolu s několika dalšími seděl u ohně a rozmlouvali. Z jeho tváře byla znát nejistá očekávání, ale Xmera přivítal a pobídl ho, ať si k nim přisedne. Ostatní zmlkli, bedlivě sledovali a čekali, co se bude odehrávat. Příjemného překvapení se jim všem dostalo, když se hovor začal linout s vlídností a pokorou. Po všem sporu jakoby zůstalo jen šedavé památky někde v přítmí. Co přesně si mezi sebou ti dva řekli, kdo ví... Bylo to, a nejspíš i navždycky zůstane, mezi nimi. Ještě toho večera ale Xmer svolal smečku do tábora a jasně zaznělo následující: Společenství zůstává. Všechno je, jak bylo a jak být má. Řeči ať se třeba vedou, ty se vedly vždycky, a kdo jim věří... dobře mu tak. Pak si Xmer, jakoby už ani ostatní nevnímal, protáhl bolavá záda, udělal si na lavici pohodlí a začal blafat z dýmky. Gwalové sedící dokola se usmáli jeden na druhého a Appo do toho jistým hlasem prohlásil: "však sem to veděl! Takovýhle nesmysly."

Obrázek


Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků