Dopis správci Gheeru

Markvart
Neophyte chatter

Dopis správci Gheeru od Markvart » ned kvě 05, 2013 8:32 pm Příspěvek

Vážený správce,

je tomu přesně týden, kdy se před hradbami města Gheeru konal kurz malování vedený mistrem Giovaniusem. Myslím si, že pro všechny to byl velký zážitek! A tento silný zážitek ve mně probudil myšlenku na turnaje, které se před několika měsíci konaly v Gheerské aréně. Myslím, že budu hovořit za všechny občany Gheeru, když řeknu, že to byly skvělé události a fakt, že se již nekonají, mne neskonale rmoutí. Osměluji se proto s žádostí o požádání turnaje. Již mám i plán zajištění občerstvení i program celého turnaje. Samozřejmě, že vím o výdajích, které sebou akce této velikosti nese, a proto bych samozřejmě Gheeru uhradil náklady vzniklé touto událostí včetně zaplacení občerstvení.

Pevně věřím, že tato událost by zlepšila občanům města náladu a poskytnula potěšení všem, kteří by se rozhodli se zúčastnit nebo se jen přišli podívat!
Prosím Vás tedy o schůzku, na které bychom mohli probrat detaily, pokud můj dopis vzbudil Váš zájem. Případně o schůzku s někým kdo by se mnou projednal případné detaily turnaje, pokud by Vaše osoba byla zaneprázdněna.

S pozdravem Markvart, v.r.

Markvart dopsal dopis a pověřil Timmyho o jeho doručení.

Markvart
Neophyte chatter

Re: Dopis správci Gheeru od Markvart » čtv kvě 16, 2013 1:00 am Příspěvek

Pozdě v noci v Gheeru zaslech hostinský část rozhovoru mezi Markvartem a Altajem.

Markvart: Věřil bys tomu Alte, tak Gheerští asi nemají zájem o turnaj, ani když by z něj mohli mít peníze a spokojené občany. Nebyli ani za více než 10 dní schopni odpovědět na dopis, který jsem zaslal správci Gheeru…

Altaj: Děláš, jako by tě to překvapilo, příteli. Možná mají Gheerští pocit, že když jsou vlastně jediným městem, tak jsou i jinak jedineční. Musíme jim ukázat, že si poradíme i bez nich, nemyslíš?

Markvart: S tím naprosto souhlasím. Asi bude dobré uspořádat nějaký turnaj daleko od Gheeru. Mám v hlavě pár nápadů, aby to nebylo jen o síle zbraní a jako část zábavy by mohly být mnou už několikrát chtěné kohoutí zápasy, při kterých by se sázelo na vítězného kohouta, to by bylo podle mého názoru zábavné.

Altaj: Hehe, kohoutí zápasy, skvělý nápad. Snad jen zůstává otázkou, kde chceš sehnat tolik kohoutů, hm? Ale to se dá vyřešit. Mně by se líbil turnaj v boxu, nedávno jsem cvičně zkusil v táboře s Constantinem a věřím, že by to mohlo mít úspěch.

Markvart: Jo, váš souboj byl vcelku vyrovnaný, přecejen Con stantine to umí především se zbraní, není to hospodskej rváč… Jinak u příležitosti toho turnaje by mohla být hostina… Různé druhy masa, nějaké ovoce… Nebylo by asi od věci, kdyby turnaj byl rozdělen na kategorie… A vítěz by mohl dostat třeba nějakou pěknou zbraň od Nef nebo Heima zdarma… Nebo nějaký pěkný šperk…

Altaj: To se mi líbí čím dál víc. Co k tomu přidat i nějakou soutěž v řečnění? Třeba, že by každý soutěžící dostal na svůj proslov pár minut a publikum by potom hlasovalo o tom, kdo je nejvíce pobavil. Jde o to se s ostatními spojit, navázat kontakty i jiné než v boji. Ukázat, že možná Arapal vyhrál, ale nezlomil nikoho z nás.

Markvart: Máš jako vždy naprostou pravdu. I ta soutěž v řečnění by mohla mít úspěch. Půjde především o zábavu, nejen o věci…

Altaj: Pokud někomu jde jen o výhru, ať raději nechodí.

Markvart: A jako bonus by k tomu mohla hrát Rena a také do toho zpívat…

Altaj: Děláš, jako by tam mohla chybět. Vždyť ty se bez ní téměř nikam nehneš. Víš už také, kde by se to mohlo udát? Nebo tak daleko tvé myšlenky ještě nezabloudily?

Markvart: Tak míst mě napadlo několik, mohlo by to být někde blízko našeho tábora například…

Altaj: Nevím, jestli bych někoho neznámého tahal k táboru, ale uvidíme. Zajeďme na to místo a uvidíme, třeba nás něco napadne.

Když dojedli, v rychlosti zaplatili a zmizeli v temné noci kdoví kam...

Zpět na Ozvěny