Přízraky Noci

Markvart
Neophyte chatter

Přízraky Noci od Markvart » ned kvě 12, 2013 5:13 pm Příspěvek

Po rozhovoru Markvarta s Renou se mladá Xarhaazka odebrala do hostince daleko na východě a sedla si ke stolu do rohu místnosti. Stín vinné lahve před ní se mihotal ve světle svíčky. Těch několik málo jiných hostů se k ní překvapeně otočilo, až když začala hrát. Prsty pomalu přejižděla po strunách a po chvíli přidala i zpěv. Tesklivá píseň zaplnila jídelnu.

„Nad městem se stáhla mračna,
nepřítel je krutý,
jeho vojska krve lačna,
my vzepřeme se smrti.
Temnota padla na celý svět,
když Arapal povstal.
Stůj při mě, můj příteli,
teď, ve chvíli smrti.“

Hostinec ztichl, jen z kuchyně se občas ozvalo tlumené zacinkání hrnců. Xarhaazka odložila loutnu a zhluboka se napila vína. Po chvíli se rozhlédla a lehce se usmála, když viděla jakou pozornost si získala. Se spokojeným úšklebkem se ještě jednou napila a potom se hlasitě zeptala: „Chcete slyšet pokračování?“ Odpovědí jí bylo souhlasné mručení, tak se opět chopila loutny a začala hrát, tentokrát méně tesklivě, spíše razantně.

„Když měsíc slunci vládu sebere,
tma snese se na celý svět.
Na povrch zloba, síla se dere,
její moc pak poznáš hned.

To přijde náš čas, noc temná,
po městě rozlije se jak mlha jemná.

Jsme přízraky noci, co přínáší zlé sny,
a Arapal skončí, otázkou je, kdy?

Kdo jedním z nás být touží,
v tom boji stát při nás,
jehož vláda Arapalu souží,
kdo nechce být součástí mas.
Ten vítán je v naších řadách,
Markvarta nechť vyhledá,
a nekouká po mých vnadách,
jinak budu škaredá!“

Xarhaazka se krátce zasmála a odložila loutnu. Když její posluchači viděli, že další píseň již nejspíš nepřijde, vrátili se ke svým jídlům a svým půllitrům. Ani si nevšimli, když po dopití lahve odešla.

Později v Gheeru seděl Markvart ve své pracovně a psal následující výzvu:

Každý máme svoji cenu. Já i moje družina Přízraky Noci jsme k dispozici dobrodruhům, kteří touží po dobývání pokladů, srdcí krásných dam i zdolávání a překonávání nejrůznějších nebezpečí. Na ceně se jistě dohodneme, počítejte ovšem s tím, že sice vy platíte, ale my určujeme pravidla, vy se podřídíte nebo obchod nebude. Jak se rozhodnete, je pouze na vás.

Pro zájemce o vstup do naší družiny nechť vejde ve známost, že respekt, poslušnost, odvaha a obětavost jsou nám vlastní a všichni kdo uvažují, zda chtějí být jedním z nás, na to musí pamatovat a musí to vzít za své. Cesta k nám není snadná, ale není ani nepřekonatelná, začíná v adeptství a může končit až v řízení celé družiny. Nikdo není nedotknutelný a dobře směřované snaze se meze nekladou. Platí ovšem, že každý je za své činy odpovědný a musí počítat s následky za své činy a to až už v dobrém či špatném. Pokud se tedy nebojíte a máte zájem, vyhledejte nejlépe Markvarta, Velitele Přízraků Noci nebo kteréhokoli z družiny Přízraků Noci.

Po trojím dopsání nechal pergameny vyvěsit v Gheeru, Luminoru a Foxhole.

Zpět na Ozvěny