Dopis Aragovi

Anicka
Novice chatter
 
Příspěvky: 195
Registrován: 24.08.2012

Dopis Aragovi od Anicka » úte led 14, 2014 8:19 pm Příspěvek

Od dnešního rána bylo mezi členy DVD pozdvižení. Anička nás všechny svolala na odpoledne, to je snad první naše společná schůze, neslo se mezi všemi.

Téhož odpoledne se všichni opravdu sešli a Anička jim vypověděla, co ji už pár měsíců trápí. Dlouze se radili, až vymysleli způsob, který by snad mohl zabrat.

"Karkule, vem si brk, pergamen, a piš..." prohlásila Anička, už s úsměvem na tváři, a začala diktovat:


Vážený pane Aragu, správče Gheeru,

je to již dlouhá doba, co naše uskupení nazývané Družina všedního dne upadlo za nemilých okolností v nepřízeň města. Tehdejší členové cechu, kteří se proti zákonům Gheeru provinili a naši reputaci tak pošpinili, byli potrestáni, došlo k jejich vyloučení, a celou situaci vedení družiny tak posoudilo jako vyřešenou. Od té doby nedošlo k jedinému incidentu a jednali jsme vždy v souladu se zájmy města. Až do dnešních dní se však setkáváme s problémy, neochotou a nevlídností vůči našim členům, a to hlavně ze strany městské stráže a dalších úředních osob. Obracím se proto na Vás, jménem celého cechu, tímto dopisem coby ujištěním, že Družina všedního dne pobývá na území města zcela řádně a v souladu s jeho zákony. Slovem vůdce cechu se zaručuji za každého člena a dbám nadále, jako i doteď, na to, aby si každý z nich počínal tak.

Na důkaz dobré vůle a naší přížně k městu Gheeru je navíc náš cech, Družina všedního dne, ochotný přispět darem 20 zlatých na opravu poničeného mostu ve sbírce, která právě probíhá.

Žádáme nicméně, aby byly odvolány veškeré příkazy namířené proti našemu cechu, v čele s tím, který upírá našim členům vstup do severní části města. A abychom byli posuzováni rovnocenně s ostatními cechy působícími na území města, se všemi právy, a samozřejmě i povinnostmi, které k tomu náleží.

Vlastnoručně podepsána

Anička,
vůdce Družiny všedního dne

Malak
* GM *
 
Příspěvky: 1292
Registrován: 2.02.2009

Re: Dopis Aragovi od Malak » úte led 21, 2014 1:51 am Příspěvek

Arag přelétl pohledem list papíru na stole. Podíval se na úředníka, který list přinesl a který stál opodál, připraven zodpovědět správcovy dotazy. Pak se znovu zadíval na soupis a prohrabal hromadu listin, která se mu sešla na stole. Vylovil jeden a pak se jeho čelo zakabonilo.
"Ta... Anička, z Družiny všedního dne, peníze neposlala?"
Úředník zalistoval vlastními poznámkami a po chvíli zakroutil hlavou. "Zatím ne, pane."
"Dobře, můžete jít," propustil úředníka a po jeho odchodu pokynem ruky přivolal svého písaře. Znovu přelétl pohledem dopis od Aničky, odkašlal si a začal diktovat:

Vážená paní Aničko, vůdce Družiny všedního dne,

je to již nějakou dobu, co jste jménem Vaší Družiny slibovala městu peníze na opravu mostu. Naši úředníci nicméně ze strany Vašeho cechu nezaznamenali nijak výraznou aktivitu, co se příspěvku na opravu mostu týče, a to ani v materiální podpoře.
Žádám Vás tedy o prověření, kde slibovaná pomoc skončila. Sbírka bude brzy ukončena a bylo by velmi politováníhodné, kdybyste se jí nestihli zúčastnit.

Správce Arag
*pečeť*

Anicka
Novice chatter
 
Příspěvky: 195
Registrován: 24.08.2012

Re: Dopis Aragovi od Anicka » úte led 21, 2014 5:47 pm Příspěvek

Na chvíli se objevila před bankou, aby předala dopis a slíbenou pomoc Timmymu, a zase zmizela.


Vážený pane správče,

velice se omlouvám za mírné zdržení s naší slibovanou finanční a materiální pomocí na opravu mostu. Náš slib samozřejmě platí dál, ale od té doby, co byla za městem přepadena karavana, a bylo tedy zřejmé, že se po měste potulují zloději, jsme měli jisté obavy o skutečném doručení peněz do Vašich rukou. Natož ještě, abysme ohrozili malého Timmyho.

Nyní však, když je tato situace již vyřešena, můžeme v klidu naše sliby splnit a veškeré peníze a materiál zasíláme spolu s tímto dopisem.

Ještě jednou se Vám omlouvám za vzniklé nepříjemnosti, které jsme Vám tímto způsobili, ale jistě naše důvody pochopíte.

Za celý cech DVD

Anička


Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků