Co se událo v posledních dnech

matony
Apprentice chatter

Co se událo v posledních dnech od matony » ned led 19, 2014 11:52 pm Příspěvek

*Farean se unaveně usadil do pohodlného křesla, otevřel tajnou zásuvku a vytáhl starou knihu. Nalistoval poslední popsanou stranu, vzal do ruky brk a začal psát.*

„Před několika dny mě kontaktoval člen Gheerského odboje, abychom se později sešli na jím určeném místě. O mnoho hodin později jsem toto místo navštívil a setkal se s ním, včetně ostatních velitelů cechů, kterí patří k odboji. Byla otázka času, kdy se Arapalské vyšetřování a jejich přítomnost ve městě stane neúnosnou. Byl tedy vymyšlený plán, kdy každá skupina měla svůj úkol. Gheerský odboj dopravil zmizelou karavanu k věži obávaných Dz´monu a my jsme měli zajistit, aby se o tom v Gheeru dozvěděli. Byl určený čas, kdy se tam karavana objeví a tudíš nebylo času nazbyt, vše muselo klapnout na minutu.
Zašel jsem o den později k odstřelenému mostu a podél pobřeží jsem si prošel cestu až k Dz´monské věži, během toho jsem udělal pár velmi obtížně znatelných stop kola, které jsem vyrobil, kdyby si to chtěli arapalští ověřit a zašel za vyšetřovatelem. Sdělil jsem mu svůj nález, byl k němu z počátku skeptický, ale nakonec uznal, že by se to mělo prověřit. Vyslal s námi tedy jednoho strážného. Na boj s Dz´mony se přihlásilo opravdu mnoho osob, až mě to samotného překvapilo, mnohdy nebylo ani moc místa, kam se pohnout. U věže nastal masakr, opravdu to jsou velmi nepříjemní protivníci, odolávali velmi dlouho. Přišlo mi, jako by vůbec neubývali, po zemi se válela spousta těl, ale přibíhali stále další a další. Já jsem se snažil zajistit, aby strážník přežil, nejednou měl opravdu na mále. Kdyby to nepřežil, celý plán by šel do kytek. Nakonec se nám ale podařilo vyhrát, strážník si karavanu obhlédl a potvrdil, že se opravdu jedná o zmizelý vůz. Přes portál jsme jej dopravili do Gheeru, aby svůj nález ohlásil.
Po boji jsem odpočíval na náměstí, když tam dorazil i vyšetřovatel, potvrdil mi, že to byl opravdu zmizelý vůz a že to pravděpodobně ti Dz´moni udělali. Abych byl upřímný, to jeho "pravděpodobně" se mi ani vůbec nelíbilo, přišlo mi, jako by o tom stále pochyboval. Pak jen řekl, že si ještě pár věcí ověří a odešel. Uběhli už několik dní a arapalové jsou stále ve městě, což mi dává trochu pochybností, ale kdyby na naši lest přišli, asi bych tu teď tento zápis nepsal. Budu se chovat jako spořádaný občan a třeba to vše dopadne dobře. Nechť nás Gaia ochraňuje.“

*Po posledním zapsaném slově si povzdechl, zavřel knihu, uložil jí opět do tajné přihrádky, zhasl svíci a s ustaraným výrazem odešel.*

matony
Apprentice chatter

Re: Co se událo v posledních dnech od matony » ned bře 02, 2014 9:45 pm Příspěvek

*několik fareanu sedělo ve svém domě a poslouchali Fensalira, jak jim vypráví o problémech, které suzují Gheer*
S Regosem jsme začali trochu více pátrat a pokročili jsme v tom, co se to v Gheeru děje. Je to už 4 den, co se na náměstí začali dít podivuhodné věci, květiny začali vadnout, vyrůstali houby a další úkazy. Ve spolupráci s knihovníkem, místním mágem a Illie jsme zjistili, že se jedná o prastarou magii. Knihovníkova znalost historie je obdivuhodná, dopátrali jsme se, že to má něco společného s Balronem, který si říkal Pán soutěsky. Bohužel, knihy, které o něm vedli záznamy, byly ukradeny a nebo zmizeli v dobách válek.
Tu ukradenou knihu a pak druhou, kterou jsme původně ani nehledali, jsme našli v pavoučím odupěti, kam nás knihovník odkázal. Cesta to bylo opravdu skvělá, o dvou knihách se nám ani nesnilo a jedna pojednávala opravdu přímo o Pánu soutěsky. Z knihy jsme zjistili, že na místě, kde dneska stojí Gheer, byl původně skalní masiv, v něm měla sídlo Sukkuba Semidar a vchod k ní hlídal práve Pán soutěsky. Semidar byla neobyčejně nadaná, s Balronem byla spojena magicky tak silně, že jej mohla po zabití oživit znova. Jednou, pravděpodobně byla při tom boji zabita i Semidar, byl Pán soutěsky poražen, ve smrtelne agonii zařval tak silně, že skalní masiv puknul a zůstal v podobě, jak jej dneska známe. Semidar byla mrtvá, Pán soutěsky taky, ale zachovaly se zvěsti, že samotný Balron je schopen se sám vzkřísit. Jeho vzkříšení doprovází v okolí podivné chování magického i přirodního charakteru. Současný Gheer tedy stojí pravděpodobně v místě, kde se má Balron vzkřísit a náměstí je asi přímo středem. Aby se nemohl znova oživit, musel by se provést nějaký zatím neznámí rituál, který by tomu zabránil. Zda to je možné i během jeho vzkříšení mi není známo. Jelikož jsou ty efekty opravdu nepředvídatelné, moc se ve městě raději nezdržujte. S pomocí nekromancera Amelora magicky pátráme po místech, kde by mohli být další knihy, které by nám mohli pomoci, pravděpodobně ale zjistíme jen kontinent, zbytek budeme muset prohledat sami. Proces sebevzkříšení je prý proces zdlouhavý, nějaký čas ještě máme, ale rozhodně není čas zvolnit. Pokud by se vadnutí rostlin rozšířilo i na farmy mimo město, mělo by to katastrofální následky. Najít další knihy nebude jednoduché, mějte oči jako ostříži, kdekoliv budete, vše prohledejte.

To je zatím vše, zítra snad budeme vědět více. Prozatím nemáme v plánu umírat, takže se s tím pěkně poperem. A teď si běžte po svých povinostech, zítra je přece taky den, huš.
*farean domluvil a skupinka se rozdělila a začala se věnovat své práci, několik jich ještě dále diskutovalo, ale to už farean začal usínat, na jeho staré tělo to bylo dneska velmi náročné*

matony
Apprentice chatter

Re: Co se událo v posledních dnech od matony » pon bře 17, 2014 11:27 am Příspěvek

Farean posedával v jednom z křesel v místnosti a nadával. Věděl, jak velké ohrožení se nad městem vznáší, jak málo času zbývá, a přesto byl naprosto bezmocný. Udělal vše, co bylo v jeho silách a možnostech, pátral po informacích, ptal se snad každého, kdo mohl jen trochu něco vědět, získal za svůj lid požehnaný předmět. Stále však nechápal, jak si z toho ohrožení někteří mohou dělat legraci, ba co hůře, úplně ho ignorovat.

Včerejšek sice přinesl kýžené ovoce, kdy skupina vedená cizincem získala potřebné zaklínadlo, kdy se lidé konečně rozmohli něco udělat k získání jejich požehnaného předmětu. K jeho překvapení jej získal někdo, o kom pochyboval, že svým chováním a jednáním bude vůbec stát jeho bohu za to mu už jen něco naznačit. On získal předmět díky své víře v Gaiu, v jejímž odkazu neustále se svými druhy žije a byl tím poctěn, byť musel skousknout pro něj velmi hořkou pilulku od vlastního národa. Těžko chápal náznaky, které mu bohyně poskytovala a kterými vedla jeho kroky, po dobu tří dnů trvalo, než získal předmět jeho národa. O to hůře pak nesl zjištění, že lidský zástupce získal předmět prakticky během pár hodin a ještě se jím chlubil, že on je přece někdo a že až bude třeba, budou ho potřebovat. Přemýšlel nad humorem zdejších bohů a možná si na jejich adresu trochu i zaklel.

Tak jako tak, i když je zaříkadlo, dostatek krve balrona pro všech pět cípů pentagramu, i těch 5 mágů by se mělo dát celkem snadno sehnat, vždyť on má po ruce hned tři. Přesto to vše je stále zbytečné, dokud se mocný národ zorai neodhodlá promluvit se Zorem, teda vlastně Cromem a nezíská poslední pátý předmět. A ta namyšlená arogatní husa si z toho dělá ještě legraci, tak rád by jí rozpálil zbroj do ruda, aby jí potrestal za její lehkovážnost. Ale ani to by nemělo smysl a jen by to zvýřilo zbytečnou vlnu rozbrojů, což je to poslední, co potřeboval.

Zachmuřil se ještě více, tak blízko, ale tak daleko, díky neschopnosti prý mocného národa. Zorai by se měli nad sebou zamyslet a hodně rychle, než se nad jejich těli zamyslí démoni a budou si říkat, že je nemuseli zábíjet, že to mohli být pro ně docela zábavné opičky. Vstal, prošel se po místnostech a sám pro sebe si řekl, že je rád, že má věci připravené k rychlému opuštění města, pokud něco nevyjde. Každý popadne jednu skříň a portálem jí přenese daleko od ohrožení, které aktuálně hrozí. Mírně se pousmál, že aspoň tohle má připraveno.

Každopádně v něm stále zněla hořkost příkoří jeho vlastního národa a tu nemohl nechat jen tak. Tato věc ho nevýslovně trápila už mnoho dní a na jeho chování to bylo víc než znát. Svým druhům to raději neříkal, sebral si nějaké jídlo, v bance si vyzvedl svoji runovou knihu, překontroloval si vybavení a zpoza rohu se přenesl pryč z města.

matony
Apprentice chatter

Re: Co se událo v posledních dnech od matony » stř bře 19, 2014 3:04 pm Příspěvek

Ani následující dny nedodali Fenslirovy klid. Stále žádná změny, co se Zorai týče, aspoň o teda žádné nevěděl. Zkoušek přemluvit Furku, jestli by Croma nepožádala o pomoc, ale jediné co dostal, byla falška chlastu s komentářem, že nic požehnanějšího Crom vymyslet nemohl. Neměl sílu se s ní dohadovat. Možná naděje se objevila, když zahlédl několikrát Pánvičku, vůdce Zoraiského cechu, než však stihl zareagovat, Daryanna stihla vystřelit jak šíp, aby si ho odchytila. Aspoň byl ušetřen dalšímu opakování, co se vlastně po dotyčné osobě chce a jaký to má význam a jak se má Croma dovolat a kde to má dělat. Připadal si, jako by snad měl věděl histori všech národů a všechny jejich legendy a všem říkat, ty běž tam, řekni nebo udělej tohle.

Ale aby nebylo všem negativním věcem konce, tak se dozvěděl, že bariéra padla. Zjistil to od Bahua a krátce nato se o tom i hned přesvědčil, když z nebe slétla skupina 3 upířích netopíru a jednoho přerostlého obyčejného. Ještě předtím ho ale napadla jiná myšlenka. Krví balrona je dost, musí sehnat ještě 2 mágy, což snad taky nebude problém, Zoraiský předmět a zaříkávadlo vlastně mají taky. No jo, ale KDE má těch pět mágů vytvořit pentagram, a jak velký a co když na tom místě stojí budova. Jak tak se procházel a rozmýšlel, objevila se vedle někoho červená zář jisker. Zastavil se přemýšlel, on ví o 2 místech, kde se tento jev často objevuje, ale co když něco znamená, co když jich je pět? Pět míst, pět cípů pentagramu. Procházel se v okolí banky a ptal se, jestli někdo nezná i další místa. A měl pravdu, S bahuem našli 5 míst, kde se objevují, spojením by se teoreticky dal nakreslit pentagram a je to kolem místa, odkud se ty podivné úkazy začali šířit.

Možná to je hloupost, ale třeba nám to vážně ukazuje místa, kde by mělo oněch 5 mágů, držící každý po jednom požehnaném předmětu, pronášet zaklínadlo zapuzení. A jak tak začal o této možnosti hovořit, dozvěděl se, že Ravena tohle napadlo už včera. Tak to možná taková hloupost asi nebude, nebo ano?

Tak jako tak, čas utíká .....

matony
Apprentice chatter

Re: Co se událo v posledních dnech od matony » pát bře 21, 2014 4:19 pm Příspěvek

Tak se nakonec zadařilo, sehnalo se všech 5 potřebných předmětů. pentagram byl Kalime nakleslen, mágové se sešli a zapudili balrona. Ale je pravda, že tak snadné to ani nebylo.

Tak zpět na začátek. O půl deváté sešla si početná skupinka dobrodruhů na náměsto v Gheeru. Kalime rozdávala instrukce, co se jak bude dít. Předměty sice byly ve správném počtu, ale jejich majitelé bohužel nebyly dvakrát sdílní. Představitel za lidi svůj předmět nerad dával z ruky, byť dle mého názoru, jak jej užíval, sem se divil, že nebyl svým bohem ztrestán. To zoraiský zástupce, ten byl věčně nedůvěřivý, ve všem hledal nějakou vadu, nebudeme zapuzovat, ale vyvolávat, proč pentagram, a je to opravdu formule zapouzeni a není to podvrh a spoustu spoustu dalších řečí. Ale jeho postoj byl aspoň pevný, byť velmi nerad svěřil svůj předmět někomu z pětice mágů. To lidský zástupce neustále rušil, skákal do řeči, žertovat a mnohdy velice nevhodně. Gwali chtěli dát svůj předmět Kalime, ale jelikož ta nakonec dohlížena na rituál, museli jej dát někomu jinému. Nakonec jsem se vzdal našeho listu posvátného stromu a vzal si gwalský předmět já, jinak by jsme se o tom hádali snad doteď. Po instruktáži, jak bude rituál probíhat jsme k němu přistoupili. První pokus bohužel nevyšel, protože jednoho mága neuhlídali a nestvůry, které se během zapuzení objevovali, jej srazili k zemi. Druhý pokus už byl lepší, rituál se povedl.

Kdybych ale tvrdil, že ten den skončil úspěšně, asi bych lhal, radost ze zapuzení balrona mi kompletně zkazilo jedno jednání, kterého jsem se po rituálu účastnil.

Zpět na Ozvěny