Návrat Pána soutěsky

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 472
Registrován: 21.04.2012

Návrat Pána soutěsky od Daryanna » sob bře 22, 2014 1:07 pm Příspěvek

Daryanna ležela ve svém stanu na kožešině a zírala do bledého plamene stříbřité lampy před sebou. Únava celého dne na ni dopadla plnou vahou. A vlastně i dnů předešlých. Ale snad to všechno bylo co k čemu a balronova hrozba bude po těch několika týdnech rostoucího napětí zažehnána.
Jak je to vlastně dlouho? Tři, čtyři týdny? Tak nějak... To se v Gheeru začly objevovat schnoucí květiny. Tehdy si z toho dělali legraci, předháněli se v tipech, kdo z jaké díry přitáhl semínka těch divných kytek. Když se objevily kaluže krve, došlo jim, že to legrace nebude. Fensalir to pochopil jako první a s energií sobě vlastní se pustil do získávání informací. Pak jim zatopil ten proradný nekromant, když je vodil za nos a nechal je tak ztratit několik cenných dnů. Zamračila se pro sebe. A teď se téhle zkažené vědě věnuje jeden z jejích vlastních...
Pak jsme ale konečně měli štěstí a našli někoho, kdo o věci něco věděl. Ještěže s ním Pánvička nemluvil osobně, to by nás tam raději pozabíjel všechny, než aby nás nechal provést rituál, který nám poradil někdo jako Igamus. Tiše se uchechtla, ale pak její pohled zase zvážněl. Jo, bylo to bláznovství, ale byla to jediná stopa, kterou se jim podařilo najít.
Dali se tedy do shánění ingrediencí pro rituál, balroní krev se utěšeně hromadila a postupně se objevovaly první posvátné předměty. Ten jejich jim přinesl i další překvapení, velmi příjemné. Ale postupně taky slábla naděje, že lidé a Zoraiové začnou po svém předmětu alespoň pátrat. Kohokoliv oslovila, buď neměl zájem nebo se na to prostě vykašlal. A pořád nevěděli, kde by mohlo být zaklínadlo... Kdejakou pevnost prošli, všude se dívali po svitku, ale stále marně, a skoro se zdálo jedno, zda lidé a Zoraiové uspějí, či nikoliv, protože bez zaklínadla jim všechny ostatní ingredience byly k ničemu.
Pak se ale objevil ten mág se stříbrnou plátovou hrudí a poradil jim, kde hledat. Svitek se zaklínadlem se údajně nachází v pevnosti Kienů. Byla to dlouhá výprava, protože prohledávali celou pevnost i její podzemí, opatrně, aby něco nepřehlédli. Podzemí navíc neznali, nevěděli, co číhá za rohem, kde je jaká past. Naštěstí všechny kritické situace zvládli a díky Jaceově paměti prošli i bludištěm s hádankami a stanuli v posledním úseku. Tam se unavená družina vrhla do boje s posledními tušenými nepřáteli a málem přehlédla malou knihovnu v postranní uličce. Fareanský mág Raven prohlížel svazky v jednom regálu, Dary v druhém, když za nimi zapadly dveře. Ale Raven uspěl a držel v ruce svitek s tak dlouho hledaným zaklínadlem. A tak plni naděje čekali, až jejich druhové najdou páku, kterou se otvírají dveře knihovny, aby se s nimi podělili o tu radostnou novinu. Pobrali poklad, poděkovali onomu oplechovanému mágovi za radu a pomoc a než se stihli zeptat, co za to bude žádat nebo jak se jmenuje, byl pryč.
Zbývali Zoraiové a její i Fensalirova trpělivost a ochota zodpovídat stále stejné otázky už byly téměř u dna. Ten dýchánek s Aničkou, Pánvičkou a Yorickem byl téměř nad její síly. Dva si z toho dělali legraci a považovali to za Fensalirův výmysl, třetí stále řešil nepodstatné detaily okolo. Až výlet na čerstvý severský vzduch Pánvičkovi pročistil hlavu a o pár dní později získal poslední chybějící předmět.
Dary si ulehčeně oddechla. Stálo ji to hodně sil a dovedla si představit, že Fensalir toho musel mít už taky plné zuby. Ten se kolem toho naběhal ještě víc, než ona, a v posledních dnech jí přišlo, že už je toho na něj moc. Ale rituál konečně provedli, byl úspěšně za nimi a nezbývalo než doufat, že zabral.
Sfoukla lucernu, vzala ji do náruče a za krátký okamžik tvrdě usnula.
Daryanna [OmnG] - Gwalka z Min-Nocu, mistryně krejčová
Furka [CM] - tož davaj pívo a de se do dolu!

Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník