Domov

Fenneltis
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28.11.2015

Domov od Fenneltis » pon led 04, 2016 3:31 pm Příspěvek

Někdo na ni promluvil:
„Znáte velkou gwalskou válečnici? Vůdce vaší rasy?“
Otočila se a prohlížela si ženu, zahalenou v plášti. Kápě jí padala do obličeje. Fenn hned bylo jasné, o kom může neznámá mluvit, i když nechápala celou větu, ale tajemná osoba v ní nevzbuzovala důvěru. A Rynn ji přece nabádala k opatrnosti.
„Jak může být vůdce celé rasy?“ zeptala se místo toho nechápavě. „A ještě nás gwalů,“ dodala v duchu.
Žena zopakovala otázku. Důrazně, jakoby nechápala, proč na takovou jednoduchou otázku neodpoví.

Rozhodla se, že Daryannu radši varuje, přece jen by mohla být tím, koho tajemná žena myslela, a ihned vyrazila na cestu. Stále se ohlížela, snažila se vracet a nejít přímo, aby zmátla kohokoliv, kdo by se ji pokoušel sledovat. Nebyla si jistá, jestli to k něčemu je, o stopování nevěděla vůbec nic.
Do gwalského tábora pak vtrhla jako velká voda a hned, co uviděla Daryannu, začala na ni chrlit, co se jí přihodilo. Gwalka ji uklidnila, že ji shánějí různí lidé, ale že děkuje za varování a sama ji varovala před návratem domů, na sever. Fenn se tam toužila hned rozběhnout, ale gwalka ji zastavila. Že to není rozumné. Že je tam nebezpečno. Že má raději zůstat mimo domov, nezdržovat se tam. Chápala důvody, které jí starší gwalka pověděla. Fenn spustily slzy. Nepamatovala si, že by se to stalo někdy dřív. Nepamatovala si spoustu věcí, ale takovou bolest, která jí v tu chvíli rozežírala zevnitř by si určitě pamatovala. Určitě. Snad….
Až po chvíli si uvědomila, že ji gwalka utěšuje a nabízí jí nový domov. Měla ji ráda. Skoro jako Rynn. Přestěhuje se, až se odváží vrátit na sever.Běžely. Dvě vlčice a jedna kočka. Cítila se mezi nimi trošku nesvá a tak při krátké zastávce po dlouhé době vyzkoušela vlčí podobu. Nebyla jí příjemná. Však ony jí nepokoušou. Dvě vlčice a kočka. Mezi gwaly … bude se muset naučit mluvit jejich jazykem. Tady nebude stačit rozumět. Teď si s tím hlavu nelámala. Kočičí hlasivky nejsou uzpůsobeny řeči. Ani té gwalské.

Fenneltis
 
Příspěvky: 15
Registrován: 28.11.2015

Re: Domov od Fenneltis » ned črc 10, 2016 8:28 pm Příspěvek

Usínala. Přehrávala si v hlavě, co ještě kde nechala. Byl to náročný den. Zítřek byl plný příslibů. Usmívala se.
Když se ráno pokoušela naložit poslední věci na tak plného koně, že neměla sama kam sednout a když jí znova vypadla truhla, když zastrčila další štos látky, usoudila, že to opravdu bez pomoci nezvládne. Zase sundala hezkou hromadu věcí a vyrazila sehnat pomoc.

Bylo to jen pár věcí, které se už prostě nikam nevešly, ale nemohla je tam přece nechat! Její společníci byli… netrpěliví?… nevěděla. Teď si to nerozmyslí, ne, ne. Chce jít. Nakonec jen rychle sbalila i to poslední.

Už cestou jí přišlo, že je zima studenější a vítr hryže víc. Jak dorazili na místo, neusmívala se. Automaticky začala natahovat plachty a stavět. Nějak jí to nešlo.
„Rozporuplné pocity se tomu myslím říká,“ okomentovala to xarhaazka.
Postupně na ni doléhala únava z předchozího dne. Všechno se zdálo těžší a složitější… Určitě jen únava.
Když ráno vyhlédla ven, sněžilo. Ale jen se jí zdálo nebo o trochu míň? S novým nadšením vyrazila sehnat něco, co by její domov zútulnilo. Domov. Znělo to moc hezky.


Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron