Vytržený list

Alex
Newbie chatter

Vytržený list od Alex » pon lis 21, 2016 10:12 pm Příspěvek

Přiložil jsem krystal ke kameni. Ocitl jsem se ve víru energie. Myslím, že jsem chvíli dokonce ztatil pojem o čase; nejen o čase, o všem okolním dění. K sobě mě částečně přivedla ukrutná bolest hlavy. Jako by se ten krystal roztříštil a úlomky se zavrtaly těsně pod povrch mého mozku.
Seděl jsem na trávě. Bylo to dobrých deset kroků daleko. Ne na tom, vodě podobném cosi, ale na obyčejné trávě. I teď jsem za to vděčný.
Když na to vzpomínám, nejsem si ani jistý, jestli se stalo ještě něco poté, tedy předtím, než jsem se snažil vzpomenout na cestovní formuli...

Znova, popořadě:
1. Dotkl jsem se krystalem krystalu.
2. Zvedl jsem se z trávy.
2,5. Připojil jsem se k ostatním, abych to zkusil znova.. Aha!
3. Nemohl jsem si vzpomenout, jak zní cestovní formule.
4. Vyhledal jsem Isis, léčitelku...

Poznámka na okraji: zamyslet se na téma nevědomé užívání běžných kouzel.

niki
Novice chatter

Re: Vytržený list od niki » sob lis 26, 2016 11:23 pm Příspěvek

*vzal do ruky brk a zacal psat*

Vazeny Riale,

veskere me pokusy se zvlastnimi krystalky skoncily bez uspechu. Dokonce jsem pouzil krystal i na nic netusiciho cloveka... Me nadeje, ze to na nej aspon sesle silny jed se rozplynuly hned po pouziti... nic to nedela.. Po opakovanem pouziti na sebe se projevily zvlastni ucinky.. Radsi s tim prestanu na jistou chvilku. Dosel jsem k zaveru, ze budeme muset jit opet na misto a zkouset tam. Doufam, ze vase zkoumani melo vetsi uspech.

*Vlozil zpravu do obalky a jako adresata uvedl Riala a spolek Magu*
from xarhaaz import nexius

niki
Novice chatter

Re: Vytržený list od niki » ned lis 27, 2016 11:57 pm Příspěvek

Nexiuv zapisek z 27 dne... Dnes bylo za zahadnych okolnosti zruseni setkani s hlavnim magem mesta Gheer Rialem. Nedalo mi to a tak jsem zorganizoval Alexe, Ravena a jeste jednu cernou carodejnici.. Po namahavem rozhovoru s Kalime v ochodu magu sme se dozvedeli, ze Riala odvolali na ulezitej ukol.. Zacali sme v tom vrtat primo na velitelstvy Vran v Gheeru. Nic noveho nam samozrejme nerekli.. Dostali sme teda napad jit zkontrolovat misto dopadu kamene nad Gheerem. Na nase prekvapeni byl kamen a male ulomky pryc.. Nasli sme ale stopu po tazeni tezkeho predmetu, ktera nas dovedla az k brane Dzmonske pevnosti.. Tam na nas neznamy utocnik zautocil a my sme se po namahavem haseni pozaru a vycerpavajicim boji s dzmony vratili zpet do Gheeru.. Tam uz se nam nepovedlo zistit vubec nic. Vsichni se tvari, ze se nic nedeje a Rial porad nikde.. Dosli nam moznosti.. Cekame co bude dal.

*oznacil obalku jmenem Rial a zacal psat*
Riale, pokud si jeste mezi zivymi, zkus nas vyhledat.. Nexius a spolek magu.

niki
Novice chatter

Re: Vytržený list od niki » stř lis 30, 2016 12:12 am Příspěvek

Nexiuv zapisek z dne 29..

Byl jsem neodbytny.. Po nekolika pokusech dolejzani za generalem Sarifem se mi s nim konecne povedlo promluvit.. Uvedl jsem ho do situace s ukradenym meteorem. Nabidl se, ze oslovi sve kartografy, aby nam zkusili najit vhodne misto na infiltraci pevnosti dzmonu.. Ja jsem samozrejme v pripade konfrontace ochoten obetovat gwali a fareany do prvni linie, nekdo musi prece premyslet a oni na to nemaji bunky..teda vlastne nikdo..krome nas vyvolenych, cernych bratru a sester XARHA! Uvidime s cim ten zrzoun prijde.

Myslim, ze vhodne reseni v pripade ziskani meteoru je jeho zniceni, anebo aspon skovani na nepristupne misto. Nevim co by se stalo kdyby ho dostali do rukou vrany. Uz ted mi pijou krev..

Alex
Newbie chatter

Večer před bitvou od Alex » stř lis 30, 2016 10:44 pm Příspěvek

Stál jsem ve sněhu a sledoval kvílející vítr, pohrávající si s holými větvemi. Těžko popíšu, jak jsem se v té chvíli cítil, ale pokusím se o to. Nikdo to po mně stejně číst nebude. Ale třeba si udělám jasno alespoň já sám.
Napětí ve svalech. Brnění konečku prstů, nemající nic společného s okolní zimou. Tupá a téměř neuchopitelná bolest za hrudní kostí. A přesto nebo právě proto jsem se cítil podivně živý. Vnímal jsem okolní ticho jako by mi řvalo do uší. Zima ve tmě vytáhla zoubky a začínala o sobě dávat vědět, ale odmítal jsem se pohnout. Nedovolil jsem magii, aby pomohla mým očím překonat tmu, která se snášela nad krajinu. Byla podivně utěšující jako objímající milenka.
Mohl jsem udělat pár kroků a zavolat, i když by to bylo pravděpodobně marné. Na druhou stranu, jsem rád, že nikdo nemohl odhadnout, jak se cítím. Dost možná je tohle poslední večer.

Po nějaké době mě probralo dobře známé kousnutí do ramena. Otočil jsem se a poplácal lamu po krku a vydali jsme se zpátky.
Měl jsem zůstat v dole, byl to zbytečný výlet.

Alex
Newbie chatter

Re: Vytržený list od Alex » pát pro 02, 2016 11:58 am Příspěvek

Stále jsem sledoval, kde jsou vrány. Držely se v zadní části skupiny. Jak jinak. Snažil jsem se je mít celou dobu na očích. Ne vždy to šlo a pustit si je za záda bylo... nepříjemné.

U brány pevnosti jsme narazili na veliký odpor a ještě větší u vstupu do samotné podzemní pevnosti. Chvíli to dokonce vypadalo, že naše cesta skončí právě tady.
Co bylo zajímavé, útočily na nás neživé, rozpohybované sochy a jiné mechanismy. Což jsem od Dz'monů nečekal, ale to ani akci, která to všechno vyvolala.

Procházeli jsme místnost za místností. Většinu tvořily noclehárny, ale například kovárna... nad tou moje srdce jásalo. Pracovat v takové kovárně, musela by práce jít od ruky sama. No což, obávám se, že i když jsme pevnost nakonec dobyli, nezůstane tam stálá posádka a můžu si o tom nechat leda tak zdát.

Čekalo nás ještě jedno překvapení. Po několika dalších dílnách, včetně jedné, kde byly podivné mechanismy pravděpodobně oživovány a stála by za bližší průzkum, jsme našli spadlý kámen. Alespoň jeho část, žhnoucí jádro. Další z mnoha překvapení toho dne byla přítomnost arapalského mága. Byl však sám a nás mnoho.
Je dokonce možné, že právě on měl na svědomí některé obranné mechanismy. Je ale stále záhadou, proč s ním dz'moni spolupracovali.

V místnosti jsme objevili jeho poznámky k výzkumu ohledně meteoritu. Zdá se, že přítomní mágové byli zcela spokojeni s tímto objevem a ani na moji výzvu se nepřipojili ke mně a Nexiovi a nepokusili se odstranit ochrany ze srdce kamene, které tu arapalský učenec zanechal, vlastně ani cokoliv jiného. Nejen únava si začala tedy vybírat svou daň, ale i jistý stupeň rezignace na celou situaci. Aby toho nebylo málo, dvěma z přítomných vran se podařilo překonat magické bariéry a dostaly se z pevnosti.
Naštěstí je dostali vojáci odboje, čekající venku. Nemělo by to tedy mít přímé a dost závažné důsledky, které by nás jistě čekaly, kdyby se některá z vran dostala až do města.
Mohu tedy alespoň doufat, že jejich ztráta oslabí přítomnou posádku v Gheeru.

Alex
Newbie chatter

Re: Vytržený list od Alex » ned úno 05, 2017 11:08 pm Příspěvek

Poslední dny jsem se moc nezastavil. Když nic nechtěl krejčí, zašel jsem za kovářem.. pokaždé se něco našlo. Nebyl čas přemýšlet a ani mi to nechybělo. A když, raději jsem přemýšlel o jiných věcech. Třeba o hebké černé kůži pod mými prsty a o výrazu v její tváři. Někdy dokonce i sundá masku, za kterou skrývá své pocity. Mám často pocit, že se v jejích pronikavých fialových očích utopím a přitom dobře vím, že se nesmím potopit příliš hluboko. Pravděpodobně bych se už nevynořil, ale kdo by teď chtěl...
Dnes na mě, na jedné z mých pracovních pochůzek, zavolal Fensalir. Naposledy jsem ho viděl zachmuřeného na lavičce u jezera. Hrbil se, používal svoji hůl jako oporu a zdálo se, že vůbec nevzal na vědomí, když jsem se posadil vedle něj. Dnes vypadal mnohem lépe.
Řekl bych, že jsem na sobě nedal znát překvapení, které vyvolala jeho další slova. Vrátila do mých myšlenek některé obrazy a zvuky, které bych rád vytěsnil. Hlavně těch pár. Vzlyky. Chrčení. Zoraie natahujícího si kalhoty. Fareana, který se tomu směje. Nahá těla dvou žen, ležící s proříznutými krky u zdi. A jeden obraz mého přítele sekajícího do zad chlapce v kovářské zástěře.
(poznámka na okraji - takovou si musím ušít - a nákres)
Dal jsem mu jasně najevo, že se o svých pocitech nehodlám bavit. Ne na náměstí s ostatními lidmi. Vlastně vůbec. Buď zůstanou v mojí hlavě, nebo je sepíšu na papír a pokusím se zapomenout.

Zpět na Ozvěny