Pivní historky

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Pivní historky od Daryanna » pon pro 19, 2016 9:17 pm Příspěvek

Furka se probudila ve svém stanu, přikrytá ochranitelsky reptaloním křídlem. Nadzvedla se a z krku se jí vydralo říhnutí, za které se rozhodně nezastyděla. Reptalon zavětřil a zvedl k ní hlavu.
"Nesomruj," odbyla ho a vyhrabala se na nohy. Chůzi měla vratkou, hladinku si sice udržovala pravidelně, ale takové množství piva, jako vypila včera, už chvilku nezlomila. Zahihňala se a šla si ulevit. Reptalon za ní.
"U Croma, nech mě. Taj máš," zašmátrala v torně a vrazila mu do tlamy láhev. Obsah láhve v něm zmizel s blaženým mručením.
Když byla hotová, vyšvihla se na jeho hřbet. Potlačila říhnutí, po tolika pohybu by to mohl být docela riskantní počin. Ne že by reptovo hopkání bylo o tolik lepší... ale Furka neblije!
Než dorazila do Luminoru, byla zelená jak sedma. Když však uviděla polesného, hned se jí udělalo lépe. Fareani jsou sice zelení od přírody, ale měla pocit, že tenhle byl zelenej špatně.
Za rohem jeho domku našla několik prázdných džbánků a takovou vlnu smradu, že jí bylo jasné, že Stygian tady strávil celou noc. A ten vypil taky hodně piva, které muselo někde ven.
Nearentil na ni mezitím zaostřil a ukázal na ni lehce třesoucím se obviňujícím prstem:
"Po lese běhaj pivní džbánky! Ty mrcho!"
Hned jí bylo lépe. Zahihňala se, škytla a pobídla hopkavého z dosahu Fareana. U nich jeden nikdy neví, kdy to v sobě neudrží.
Před pekárnou seskočila a málem zalitovala. Už měla i lepší nápady.
"Hlavně pomalu," zamumlala. Vytáhla z brašny lahváč a postavila ho před reptalona. Pobaveně pozorovala, jak zkušeným a ladným pohybem flašku vzal do zubů a vylil si její obsah do chřtánu. Při tom pohledu dostala žízeň. Sáhla do své dobře zásobené brašničky a vylovila dalšího lahváče. Zasyčel v ní téměř stejně rychle.
Rozrazila dveře pekárny a zplna hrdla zařvala.
"Chleba!" zahučela a položila na pult hrst mincí.
Byl výborný. Čerstvý. A pivní.
Dál do vesnice raději nešla. To ať si vyžere Stygian. A hospodu stejně vypili do dna, takže co...
Když se vracela k bráně, všimla si nohou, které trčely z psí boudy. S tichým hihňáním seskočila z reptalona, vylovila z brašny další flašku (Kolik tam toho ta holka tahá, ptáte se? Hodně!) a bochník chleba a položila to spáči na hruď.

Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron