Tessa a její cesta za snem

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Tessa a její cesta za snem od Nunka » ned dub 16, 2017 1:33 pm Příspěvek

Uprostřed palouku byla čerstvě zrytá hlína. Na ni kopeček udusané hlíny a tam úhledně poskládané kameny. Za kopečkem byl trs fialek. A vedle stála matka s dcerou. Obě měli unavené a uplakané tváře. Drželi se za ruce a dívali se na kopeček před nim. Tessa, dcera, si otřela z tváře čerstvé slzy a hodila na hrob jejího otce hrst kvítků. Po chvíli se tiše a pomalu vydali na jejich farmičku, nedaleko od místa kde stáli, ale dál od všech ostatních.


Po dvou dnech od pohřbu.

Tessa si balila věci do batohu. Moc toho neměla a tak ji to nezabralo příliš času. Její matka stála ve dveřích jejího skromného pokojíku a napůl naštvaně a napůl ustaraně na ni koukala. Hádka o tom, že musí zůstat již proběhla dříve a nyní neměli ani jedna potřebu dalších slov. Tess byla rozhodnutá. Její otec zemřel, otec, který ji tolik vyprávěl o dobrodruzích ve světě, o boji a magii. Od mala šermovala s klacíkama a matka ji za to peskovala. Budeš doma a budeš se starat o farmu! Tak to má být! Říkávala. I tak nezabránila jejímu otci, aby ji naučil zacházet s nožem. Tessa nesnášela tyhle práce na farmě. Lopotit se od východu slunce až do západu, každý den, jen aby se uživili, aby měli co jíst a čím topit. Chtěla prožívat dobrodružství o jakém ji vyprávěl její otec. Vyprávěl ji o skupině gwalů, kdesi poblíž Min-Nocu. Pokusí se je vyhledat. Pokusí se k nim přidat a vycvičí se v boji a všem co bude třba. Tenhle život farmářky není pro ni! Ohlédla se na svou matku a její rozzlobený výraz lehce změkl. Narovnala se a hodila přes rameno batoh. ,,Budu tě navštěvovat. Slibuji. Neopouštím tě a ty to víš. Jen jdu za svým snem. Táta by chtěl, abych něco dokázala." Thalasse, její matce ztvrdl výraz ,,Nechtěl by, aby si odešla! Nechtěl by, aby si byla v nebezpečí!" Tessa jen zavrtěla hlavou a protáhla se kolem matky ven z pokoje. Když vyšla před farmu, matka ji stále mlčky následovala. U vrat ohrady se zastavila a dívala se na dceru jak odchází. Tess cítila pohled matky v jejích zádech, nevydržela to a ohlídla se. ,,Mám tě ráda mami. Donesu ti nějaké věci a jídlo." Thalassa se za ní mlčky dívala a po tváři ji stekla jediná slza. Stála tam i když už dceru dávno neviděla, až zamečení kozy ji probralo a ona šla po své obvyklé práci.

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Re: Tessa a její cesta za snem od Nunka » pon dub 17, 2017 8:48 pm Příspěvek

Tess byla asi hodinu na cestě když vytáhla jakýsi svitek. Kdysi ji ho otec ukázal. Řekl, že je to kouzlo a naučil ji jak ho teoreticky použít. Přesun. Pomůže ji to dostat se z těchto končin, aniž by se musela trmácet hodiny a hodiny touhle nehostinnou krajinou. Vzpomínka na otce ji zabolela, ale teď nebyl čas na žal. Snažila se přesně vzpomenout jak ji to otec říkal. Chtěla být ve městě, které znala z vyprávění. Veliké město, spousta obyvatel, různé rasy a všeho dostatek. Místo toho se objevila před bránou jakési osady. V duchu zaklela. Neměla ponětí kde je. Strážný u brány ji řekl, že je to Luminor. A že je od města dost daleko. Dělí ji od města hory, poušť a táhlé lesy. Skvěle, ušklíbla se pro sebe. To se ti ale povedlo Tess. Peskovala se v duchu.

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Re: Tessa a její cesta za snem od Nunka » úte dub 18, 2017 10:37 pm Příspěvek

Další dny trávila Tessa hledáním práce, aby se uživila. Její dobrodružství vůbec nezačínalo tak jak si vysnila. Nejdřív pomáhala lovci naplnit zásoby pro vesnici, to celkem šlo, snažila se u toho učit lépe zacházet s dýkou, ale pak už měl zásob dost a dělal s iz ni poslíčka. Nohy ji na konci dne pálili jak rozžhavený uhlíky. Ale nebude to věčně! Uklidňovala se, až si vydělám dost na cestu, pojedu dál, do osady jménem Foxhole. Tady o ni sem tam mluví, je to další zastávka na cestě do města. Zaslechla i nějaké zvěsti o odboji a Arapalu, ale moc tomu nerozumněla.

Po pár dnech potkala gwalku, vypadala velice bohatě. Krásné oblečení a nejušlechtilejší kůň jakého kdy viděla. Byla na ni moc hodná, pomohla ji s nějakou tou prací a ušila ji její první zbroj. Navíc ji ušila pěknou košili, ta její už byla z toho všeho lítání pěkně děravá.

Zas uěbhlo pár dní a potkala jinou gwalku, tahle měla ssebou ohromné zvíře, vypadalo hrůzostrašně. Pomohla ji v jeskyni u nomádů. Asi den před tím se tam Tessa vydala sama, ale brzy pochopila, že je to nad její síly. Další gwalka a zas moc hodná. Byla dobrodruh o jakým ji vyprávěl otec. A vůbec nebyla taková jaká říkala její matka. Vždy ji tvrdila, jak jsou tyhle bojovníci namyšlení a krvelační. Byla moc milá.

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Re: Tessa a její cesta za snem od Nunka » pát dub 21, 2017 1:15 pm Příspěvek

Foxhole! Konečně posun k vytouženému cíly. Již zjistila, jaké knihy potřebuje, aby mohla cestovat. Nebude lehké vše sehnat. A většinu koupí ve městě. Dny ve Foxu byli dlouhé. Zdejší lovec měl mnohem těžší práce. Pomohl ji jistý farean, střelec. Šlo mu to vážně od ruky. Že by se zkusila naučit střílet? Stále nevěděla kam bude směřovat, ale prozatím ji stačil jiný cíl. Najít tábor gwalů.

Už měla našetřeno dost peněz. Jetli to bude stačit vůbec netušila. Neměla ponětí, jaké ceny mají ve městě. Chlápek v krčmě ji řekl o odboji a také o převozníkovi. Vydala se na severo-západ od Foxu. Došla až k povozu, kde se domluvila, že ji odveze až k městu. Byla unavená, ale plná očekávání a štěstí. Zas se dostala dál! Už je jen kousek od svého cíle.


Gheer! Tohle je to město o kterém tolik slýchávala! Je ohromné! Nadšení ji drželo dlouho. Po nějaké době,ale začalo upadat. Nikdo si ji tu nevšímal, jak kdyby byla duch. Začala se trochu bát. Co bude dělat v tak velkém městě sama? Začala shánět knihu. K jejímu žděšení ji chybělo ještě hodně peněz. Práce co chtěli ve městě byli až příliž těžké. Dostala strach, slyšela v hlavě hlas její matky ,,Zkončíš na ulici jako žebrák! Nebo pro potěšení kolemjdoucích chlapů!" S úlevou zahlédla gwalku, tahle měla kouzelnickou hůl a uměla čarovat. Byla snad ještě vstřícnější než ty předešlé gwalky. Ukázala ji cestu do tábora gwalů a dokonce ji napsala knihu s runama za polovinu peněz než chtěli na trhu. Byla tam! Byla v táboře gwalů, byla u svého cíle! Nadšení zahnalo všechny chmury do pozadí, teď už jen přesvědčit tamního vůdce, aby svolil s jejím připojení k nim. Jak byla překvapená, když zjistila, že vůdce není nikdo jiný než gwalka z Luminoru, která ji ušila zbroj. Daryanna, tak se jmenuje. Stačila chvíle a oblíbila si ji. Z nějakého důvodu ji důvěřuje. Netrvalo dlouho a Tessy stan stál pár metrů od domu Dary. Dary to ani neví, ale Tess byla nadšená, že je tak blízko. V noci je mnohem klidnější když ví, že tam je ona, jen pár metrů od ní.

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Re: Tessa a její cesta za snem od Nunka » sob dub 22, 2017 12:52 pm Příspěvek

Pár dní již měla svůj stan v táboře gwalů. Již pár dní měla nový domov. Seděla u vyhaslého ohniště a přemýšlela, jaký bude nyní její cíl. Nový cíl. Z přemýšlení ji vytrhla přicházející postava. Daryanna. Jako vždy k ní byla milá. Nabídla ji nějaké ovoce a pak přisedla k ohništi. ,,Už si navštívila svojí mámu?" Tessa sebou trochu trhla, slíbila mámě i Dary, že tam zajde. ,,Ještě ne." přiznala Tessa ,,Pojedu, jen nejdřív jsem chtěla něco dovést a říct co jsem vše dokázala. Jenže nemám dost jídla ani pro sebe a nic moc jsem nedokázala." zatvářila se lehce zkroušeně. ,,Tys říkala, že jste žili na farmě. No, když s ní budeš mluvit, hodila by se mi tu farmářka." Tesse se rozzářili oči. Vážně teď Dary nabídla práci její mamce u nich v táboře? ,,Uvítala bych ji tu, kdyby se chtěla vrátit mezi Gwali." řekla Dary klidně. Tess byla nadšená, její matka teď byla na celou farmu sama a nebyl den kdyby Tess nemyslela na to zda to zvládá a zda je v pořádku. Během chvíle už stála na nohou a balila věci na cestu. Mezi nimi i maso a ovoce od Dary. Cestou si představovala jak zareaguje její matka. Bylo ji jasné, že bude brblat a namítat spousty věcí, ale byla si celkem jistá, že ji přivede sebou do tábora.

Nunka
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 102
Registrován: 22.01.2014

Re: Tessa a její cesta za snem od Nunka » pát dub 28, 2017 8:57 am Příspěvek

Tessa stála před Thalassou s prosebným výrazem. ,,Mami, prosím. Dary je vážně moc hodná. Nabízí ti práci, slušnou práci. Budeš mít kde bydlet a co jíst. Nebudeš muset bojovat o každý sousto. Pojď se mnou." Thalassa jen vzpurně zavrtěla hlavou a svůj postoj umocnila založením rukou na hrudi. Tess začínala být zoufalá. ,,Odejdu. Zase odejdu, nezůstanu tady, mami. Přišla jsem pro tebe. Můžem být zase spolu. Tady už nic nemáme, jen dřinu a bídu." Tess mluvila tiše a smutně. Během její řeči Thalassa viditělně pookřála. Tess, ale věděla, že nemá vyhráno. Musela být krutější a tak vyslovila to, čemu se doposud vyhýbala. ,,Mami, táta už se nevrátí. Už nikdy neprojde dveřmi. Jsme sami. Já tě prosím, pojď se mnou." Kdyby Tess vzala kudlu a vrazila ji matce do břicha, účinek by to mělo asi stejný. Tess mohla zřetelně číst bolest ve tváři své matky. Zaleskli se ji oči a ruce spustila podél těla. ,,Neopustim ho." zašeptala a odešla z kuchyně. Tess se sevřelo srdce. Vzala téměř prázdný batoh a hodila si ho na ramena. Když vyšla na verandu, matka tam stála a dívala se do dálky. ,,On už je mrtví, už mu ničím nepomůžeš, ale já jsem stále živá mami! Já tě ještě potřebuji." řekla napůl zoufalým ,napůl vyčítavým hlasem a vydala se pryč od domu. Vstříc cestě k jejímu novému domovu. Když ušla pár set metrů uslyšela za sebou šramot. Když se otočila akorát spatřila jak jí dobíhá vlčice. Těsně před ní se zastavila. Během okamžiku tam stála její matka. ,,Odpusť Tess." objali se a dlouhou chvíli tam jen tak stáli mlčky v obětí. Thalassa zbalila těch pár věcí co měli nějakou cenu a vydali se na cestu do tábora.


Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron