Prohnaný xarhaaz

Drekk

Prohnaný xarhaaz od Drekk » úte led 30, 2018 1:21 am Příspěvek

Když se muž blížil k poušti, tak odhodil svůj kožešinový kabát a šálu. ,,Bych se tu upekl, nechápu jak ti Xaři tohle můžou snášet“ a otřel si pot z čela a pokračoval v cestě. Poté vytáhl z pytle knihu, kterou kdysi dávno dostal od své dobré přítelkyně. ,,HA! Tudy musím, tady by na mě měli čekat“ a vydal se podél skály k pobřeží. Ušel kus cesty a tam už na něj čekali čtyři zahalení muži. Muž k nim přistoupil a ukázal jim knihu, která na sobě měla vyrytý symbol, kterým se prokazují. Ti jen kývli hlavou a pustili ho na loďku. Muž vstoupil na loďku a než se stačil otočit a zeptat se jich kam poplují, dostal velkou ránu do hlavy a upadl do bezvědomí.

Po pár hodinách se probudil v jeskyni. Nebyla mu vůbec povědomá, pomalu otevíral oči a viděl před sebou stát siluetu, nejspíše muže. ,,Co se st..“ silueta se otočila a než se stačil muž zeptat, udeřil ho znovu do hlavy a padl do bezvědomí. Po nějaké době se probudil připoután na kamenném stole. Nesnažil se cokoliv říci ani otevřít oči. Jen poslouchal. Slyšel mluvit muže, avšak nerozuměl jim. Poté ucítil, jak mu něco začíná strhávat kůži z nohou. Začal řvát. Muži se jen na něj podívali a začali se smát. Nebyl to klasický smích lidí, byl to proklatě škodolibý a zlý smích. Při stahování z kůže upadl znovu do bezvědomí, ta bolest se nedala vydržet.

Podlý, zlý a uspokojivý smích se linul jeskyní. Bylo dokonáno. Lusknutím prstu se muž probudil. Otrok ho opřel a otevřel mu oči. ,,Vidíš? Co vidíš?“ Ptal se stařec a svítil svící před mužovým obličejem. Vyprskl, „vidím ale kde to jsem?“ Stařec se usmál a prohlédl si ho. „Co si pamatuješ?“ zeptal se stařec. „Nic, kde to jsem? Kdo jsem? Co se stalo?“ ptal se muž. „Můj milý, jmenuješ se Drekthan a jsi v samém podsvětí. Stalo se to, že jsi upadl do mdlob a ztratil jsi paměť ale určitě se ti něco vybaví, to nemám strach. Na, vypij to“ podal mu lektvar, aby ho vypil. „Teď se cítím o dost lépe a silnější“ usmál se. Poté mu muž vyčaroval bránu do Luminoru, kde ho zase praštil po hlavě a nechal ležet poblíž zdejší ošetřovny. „Xarh s Tebou Drekthane, my tě znovu kontaktujeme. Páchej zlo ve jménu Xarha“ řekl stařec a zmizel.

1. Den v Luminoru

Drekthan se probudil ve zdejší ošetřovně, kde na něj začal mluvit místní léčitel. Vyptával se ho, co si pamatuje. „Nic si nepamatuju dědku! Raději mi řekni, kde to jsem!“ prskal Drek.
„Nu, nacházíš se v osadě zvané Luminor, našli jsme tě ležet poblíž naší ošetřovny, opravdu si nepamatuješ, jak jsi se tu ocitl?“ udiveně se vyptával léčitel.
Ne, nic si nepamatuju a už mě neotravuj starče!“ naštvaně práskl dveřmi a namířil si to přímo do místní banky, ve které potkal jednu fareánku. Něco začal mrmlat a pak z něj vypadlo „Hej ty, zelená, kde najdu kováře! Vyžbleptni se a rychle!“ fareánka se na něj jen podívala a ihned mu dala takovou ránu, že si mladý xarhaaz sednul na zadek.
„Takhle se mnou mluvit nebudeš, ty póvle jeden!“ a zírala na xarhaaze, který se stěží po té ráně zvedal ze země. Drek si uvědomil, že na zdejší bude muset jinak. Nahodil tedy milý obličej a začal znovu.
„Dobrá, omlouvám se, kde tedy najdu zbrojíře či kováře?“ mile se usmíval, ač byl velmi rozzuřený.
„No vidíš, jak to jde, když se chce! Kovárna je severozápadně odtud, přes most. Ale jestli sháníš zbroj, tak jednu bych tu měla, možná by ti i byla.“ Podívala se na xarhhaze. „No ukažte, zkusím ji“ převzal zbroj a nasadil si ji.
„Sedne jak ulitá“ usmál se.
„No skvěle a jelikož vím, jak je to zde těžké, poskytnu ti i herku ale budeš se o ní pořádně starat! Je to můj miláček!“ a předala mu svou herku.
„Dávej na sebe pozor, a hlavně mysli na to, že mi vše vrátíš!“ mrkla a zmizela.

Drek si promnul ruce a s velkým úsměvem se vrhnul do práce, kterou ho pověřili zdejší obyvatelé. V mysli se jen temně smál, když si uvědomil, jak vlastně obalamutil tu fareánku, která mu poskytla zbroj a herku. „Takže fareáné, hloupý to národ, lehce se dá podmanit a co víc, darují pěkné věci a myslí si, že je ještě někdy uvidí! Naivní fareánka.“ zamyslel se a dal se do práce.

Zpět na Ozvěny