Zelené srdce

Uživatelský avatar
winyan
Expert chatter
 
Příspěvky: 510
Registrován: 25.06.2006

Zelené srdce od winyan » pon kvě 09, 2016 1:04 pm Příspěvek

Rosa ji příjemně chladila pod nohama, jak bosá procházela trávou. Jako by kráčela v po kotníky vysokém hebkém koberci. Kolik dní, týdnů už nepromluvila ani jediné slovo a přesto netrpěla tichem? Pod koruny stromů proniklo několik paprsků ranního slunce a k ní přiletělo několik švitořících ptáčků. Jen k nim vztáhla ruce a jeden z nich jí přistál na prstu, jen aby si ji s nakloněnou hlavičkou prohlédl a zase vyletěl do vzduchu ke svým druhům. Fareanka došla mezitím na mýtinu, kde se volně pásl hnědý kůň. Jen zastřihal ušima a ani nezvedl hlavu od země, když se dívka přiblížila. Lehla si do trávy nedaleko od něj a poprvé za celý svůj život přemýšlela o tom, zda její kroky skutečně vede Matka. Zda její rozhodnutí nenechat se zavřít, nepodniknout z jejího pohledu zbytečný obřad a místo toho kráčet zemí, zda její samota nebyla jen její vlastní sobecké rozhodnutí.
Potom uslyšela znovu ten pláč. Věděla, že zároveň je i není skutečný. Málokdo ho mohl slyšet a mnozí co ho slyšeli dělali, že neexistuje. Země plakala. Dnes nenaříkala hlasitě, spíš tiše a usedavě. Jako by nebyla zraněna, ale spíš jako by na její bedra někdo naložil příliš velkou váhu. Váhu, která kroutí její páteř a pomalu ale jistě změní i její tvář. Najednou věděla, že to rozhodnutí nebylo sobecké. Zvedla se do sedu a chvíli zlehka hladila konečky stébel, než vstala a drobným gestem přivolala opodál odpočívajícího koně. Přišel k ní pomaleji než obvykle, jako by váhal. Přesto ji však přivítal na svém hřbetě a zlehka vyrazil na východ, směrem kterým se fareanka teď musela vydat.
Obrázek
I am ripper, tearer, slasher, gouger.
I am the teeth in the darkness, the talons in the night.
Mine is strenght and lust and power!

Uživatelský avatar
winyan
Expert chatter
 
Příspěvky: 510
Registrován: 25.06.2006

Re: Zelené srdce od winyan » pon kvě 30, 2016 10:23 am Příspěvek

Usmívala se, když projížděla hustým lesem. Její kůň, ač nenesl sedlo ani uzdu, opatrně překračoval kořeny a vyhýbal se kamenům tak obratně, až by někoho napadlo, že ho fareanka vede snad svými myšlenkami. Bylo to ale jinak, ona ho prostě požádala, aby ji odnesl k jejímu cíli a on si volil cestu, co mu vyhovovala. Už před několika dny projela kolem hostince, potom pár nocí strávila v blízkém lese, plném úrodných jabloní. Ještě teď měla brašny plné sladkých jablek, co ji zasytí a jejího hřebce potěší. Včera se zastavili u toorských odbojářů, přijali ji stejně vřele jako kohokoliv jiného. Prostě ji jen nechali přespat za svými hradbami. Bylo jí z toho chvíli smutno. Jen chvíli. Teď už byla za mostem a procházela průsmykem, okupovaným tlupou banditů. Nebála se, věřila že o jejím průjezdu se dozví až dlouho poté co bude na druhé straně. Nic se totiž nedostane do rozporu s jejím cílem, ať se může zdát jakkoli šílený. Nic ji nezastaví od nevyhnutelného setkání se svým převráceným temným obrazem. Nevěděl o ní, přestože ona o něm ano. Věděla o něm od té chvíle, co povstal a nyní se nezadržitelně blížila k setkání se svým osudem. Usmívala se. Nezáleželo na tom, jak setkání dopadne, oba v sobě zanechají nesmazatelné stopy. Těšila se, protože věděla, že se blíží ke svým ztraceným bratrům a sestrám.
Obrázek
I am ripper, tearer, slasher, gouger.
I am the teeth in the darkness, the talons in the night.
Mine is strenght and lust and power!

Uživatelský avatar
winyan
Expert chatter
 
Příspěvky: 510
Registrován: 25.06.2006

Re: Zelené srdce od winyan » pát čer 03, 2016 7:58 pm Příspěvek

Kusy těl válící se po zemi jí napověděly, že je na správném místě. Seskočila z koně a nechala ho pást se za hranicemi tábora, jen aby sama vešla dovnitř. Všude kolem bylo ticho, až podivné ticho. Připadalo jí, že i tráva se tu méně zelená. Kapičky ranní rosy ji chladily na chodidlech, jak procházela mezi stany. Nikde nikdo nebyl a ona se jen rozhlížela. Její pozornost přitáhlo malé políčko za stany, na kterém rostlo několik rostlinek. Dřepla si k němu a její tenké prsty se probíraly hlínou. Byla plná života, čekala jen až ho v ní někdo probudí. Sklonila se a tiše požádala Matku o požehnání zemi. Nevěděla, jestli bude její prosba zodpovězena, jen v to mohla doufat. Otočila se a vydala se směrem z tábora, když si všimla schnoucího chmele pnoucího po jednom ze stanů. Vzala svou čutoru vody a celým zbytkem vody zavlažila hlínu. Usmála se, když se dívala jak půda nasává vodu jen proto, aby ji předala živé rostlince. Vlastně tu tolik života nečekala, dalo jí to naději tak velkou, že začala tiše zpívat. Její překvapení bylo ještě větší, když se po chvíli ukázal lesní vlk, jen aby vzápětí přilétl slavík s brhlíkem a vesele zaštěbetali. Lehce pohladila jejich pírka a tiše je požádala, aby tu zůstali a zazpívali. Odletěli ke krystalu a pozorovali ji očkama tolik podobnýma korálkům. Teď se fareanka sklonila k vlku, jeho požádala, aby hlídal úrodné políčko před škůdci - tak, aby je zahnal ale nezabil. Když odešel i vlk, usmála se a vydala se ke svému koni. Zůstane nedaleko. Každý den udělá něco pro to, aby se přiblížila ztraceným bratrům a sestrám. Každý den je bude sledovat a hlídat jejich kroky.

Obrázek
I am ripper, tearer, slasher, gouger.
I am the teeth in the darkness, the talons in the night.
Mine is strenght and lust and power!


Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron