Bolení hlavy

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » sob črc 01, 2017 7:58 am Příspěvek

Nemohla dospat. Nejspíš to nebylo tím, že byl nový rok. Nejspíš to nebylo tím, že dnes to byl přesně rok, kdy přestěhovali tábor do Min-Nocu. Ale sotva procitla, ta myšlenka ťukala na její vědomí s každým nádechem.
Celý rok.
Tiše se vykradla z domu a stejně tiše procházela spícím Min-Nocem. Usmála se při vzpomínce, jak se včera s Robenusem dohadovala, jestli je to tábor nebo město. Prostě Min-Noc.
Východní horizont sotva světlal, do svítání ještě zbývalo dost času. Zamířila do svatyně a přivřela oči v jasu, kterým zářila lucerna.
Otče, opatruj toto místo, požehnej všem Gwalům, kteří zde žijí, a veď mé kroky tak, abych Min-Noc budovala k jejich užitku a Tvé větší slávě...
Myšlenky jí na okamžik zabloudily ke Glonanovi, nejasné a roztěkané. Chvíli je nechala bloudit, ale pak se usmála a zlehka potřásla hlavou. Dnešní modlitba patřila Min-Nocu.
Celý rok... To si žádá něco... Něco. Chvíli zamyšleně seděla ve světle lucerny, ale pak se jí na tváři rozlil úsměv. Něco, co už dlouho odkládala. Zalovila v brašně a po chvíli našla, co hledala - letmý nákres sídla Omingwy.
Naposledy upravil Daryanna dne pon črc 24, 2017 8:43 am, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » pon črc 24, 2017 8:43 am Příspěvek

V dopoledním světle byl jas lucerny konejšivý. Přesto jí však klid nepřinášel.
Co mají znamenat ty sny, které se zdály snad všem Gwalům?
Souvisí s těmi černými démony, o kterých mluvil Raven a Nex? A kterého potkala tak blízko tábora v Úvalu...
Jakou roli v tom všem hrají Xarhaazové a jejich kněz či akolyta? Jsou příčinou nebo je tahle stopa falešná?
A který z ostrovů je tou hrozbou? Z map znala tři, o dvou věděla, že jsou úrodné, třetí se ukázal jako pustý, ale tomu ze sna neodpovídal. Mohl to být jiný ostrov, nezakreslený v mapách?
Chyběl jí kontakt s Fareany. Tiše zaklela, když si vzpomněla, na co vše se včera nestihla zeptat Ravena.
Sklonila hlavu a zavřela oči. Znovu žádala o sílu čelit tomu, co přijde, pro sebe i své Gwali.
Lucerna zářila stále stejným jasem a Dary po chvilce vstala. Pohlédla doprava a povzdechla si. Sny nesny, démoni nedémoni, vinohrad si žádal její péči.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » ned črc 30, 2017 9:58 am Příspěvek

Kdoví, jak dlouho by tam ten dopis ležel, kdyby jí toho dne zrovna nedošly lektvary, kterými obstarávala vinohrad. Kolem svého domu při svých rychlých návratech do Min-Nocu nejezdila.
Teď stála zamyšleně na břehu vnitřního moře Zandir. V nose ještě cítila pach síry. Těžko říct, jestli by ji napadlo proměnit se a zkoumat tu podivnou mlhu vlčím čenichem, kdyby ji na to Cryddan neupozornil. Každopádně ten pach cítila a vzpomínala na oba ty divné sny. Je v údolí už moc dlouho. Ale tuhle návštěvu ještě šamanovi dlužila.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » sob srp 19, 2017 10:29 am Příspěvek

Uklidila dílnu. Krejčová se na ni usmála, po včerejší dodávce zakázek byla dobře naladěná. Ještě aby ne, pomyslela si Dary a opětovala úsměv.
"Přenechávám Ti velení nad dílnou, Midori. Kdyby mne tu někdo hledal, tak se vrátím až za několik dní, spíš za týden."
"Dobře."
Uklidila v domě a začla balit drobnosti s sebou. Úplatky, jak to nazval šaman, užitečnosti a radosti, jak tomu raději říkala ona sama. Tentokrát se rozhodla nekrást Kyře tabák a donést do údolí něco z vlastní sklizně. Víno z vinohradu u svatyně, to by mohl šaman ocenit. Kéž by jí tak za ně mohl dát odpovědi aspoň na pár z těch nejpalčivějších otázek. Jako třeba jak zabránit démonům v přístupu na pevninu, povzdechla si a promnula si zátylek. Včera to nebylo dobré, její reakce byly pomalejší než dřív a několikrát na to bolestivě doplatila. Odpočinek jí asi prospěje. Přesto k sedlu připnula sekeru a pohladila její břit. Ani s odpočinkem se to nesmí přehánět.
Její hřebec zatancoval na místě, když se mu vyhoupla na hřbet, a tázavě po ní loupl okem.
"Ano ano, poběžíme, Raumo, poběžíme. Do údolí."

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » stř led 31, 2018 10:20 am Příspěvek

Poslední dny byly příjemné. Sice až na krátkou návštěvu Luminoru pořád neopouštěla Min-Noc a stále se cítila unavená a neohrabaná, ale už si aspoň nepřipadala tolik odříznutá. Sice by ještě pár měsíců klidu uvítala, ale našla si cestu, jak se zapojit. Obstarávat pole je něco, co ještě pořád zvládne, i ve svém stavu. Kdekdo na ni sice vrhal káravé pohledy, ale Dary nebyla blázen a nechávala ostatní, aby pomohli.
Nemohla říct, že by ji zpráva lorda Gerwyna uspokojila, ale věděla, že nemůže říct "Ne" - Min-Noc nějaké zásoby pošle, ačkoliv ještě sama nevěděla kolik a jak získá to, co chtěla na oplátku - informace.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » sob úno 03, 2018 1:06 pm Příspěvek

Rozhodni se progwalsky... Samozřejmě, jak jinak. Jen kdyby věděla, co je pro Gwali a Min-Noc nejlepší. Stála nad čerstvě sklizenou úrodou a zamyšleně na ni hleděla. Vlastně už byla rozhodnutá, ale jako obvykle si musela projít všemi námitkami, které jí její hlava podsouvala.
A pak tu byl druhý problém. Koho poslat? Waf se toulal, Kyra byla proti. Indis tam nepustí, Mallagar nepůjde.
Povzdechla a usedla ke stolu. Zase ji čeká dopisní válka se slovy, která musí být psaná víc než pečlivě.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » ned úno 11, 2018 6:24 pm Příspěvek

Indis na ni koukla velmi překvapeně, když Dary rozrazila dveře a ve spěchu z police vytáhla vak, který tlumeně zacinkal. Naházela na sebe zbroj a zahekala pod její váhou. Odvykla si. Kupodivu. A zdaleka ještě nebyla fit.
"Vrátím se brzy, Indis," řekla, jako by to něco vysvětlovalo, a vyběhla z domu.
U krystalu funěla a tiše klela. Zbroj ji tížila, sice povědomě, ale přesto nepříjemně. Ale mnohem víc ji tížila šedorudá věc, která kryla zem poblíž tábora v Úvalu a u Derdamuského hvozdu. A pocit povinnosti, který chtěla ještě pár dní... týdnů... potlačit.
Vrátila se udýchaná a rozmrzelá. Myšlenky se jí motaly jedna přes druhou, když ukládala zbroj zpátky do police, ale dvě věci byly jasné - musí dát vědět a musí se začít zase hýbat. S povzdechem sáhla po brku a zabrblala, když nahmatala poslední dopisní papír. Z kožešin se ozvalo tiché zakňourání a Dary zněžněl pohled. V rychlosti naškrábala pár vět a dopis vyměnila s Indis za malý živý uzlíček.
"Úval?" zeptala se mladá Gwalka a Dary kývla.
"Díky moc, Indi. Za vše," dodala, když se za ní zavřely dveře.
"Už jsem u Tebe," špitla uzlíčku ve své náruči a zoufale si přála, aby k míru stačilo jen pěstovat zeleninu na poli.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » úte úno 27, 2018 6:14 am Příspěvek

Jako by ji noc trestala za předchozí den. Kašel ji trápil a Eset se vrátila horečka. Zase prochodila noc a snažila se svou malou dcerku uklidnit. Ale ať dělala, co dělala, pláč střídalo hladové sání a znovu zklamaný, bolestný pláč.
A Dary plakala taky, byť zatím jen uvnitř. Bála se jako nikdy dřív. O Eset, ale také démonů. Boj s ea-morda ji vyčerpával, ale po včerejším dni spíš na duši, než na těle. K čemu je jí, že dny a týdny shraňuje pyl, když stačí někdo dost pitomý na to, aby do houby vylil krev démona? K čemu to vše, když stačí, aby se v pahorcích ukázali démoni, a její práce je ztracená? Zhluboka se nadechla a vzápětí se rozkašlala. Ach ano, málem by zapomněla, čím je odměňovaná jejich starost, pomyslela si hořce. Věděla, že se nesmí vzdát, ale zrovna dnes to bylo tak zatraceně těžké.
O několik hodin později Eset neklidně usnula a Dary zamířila do svatyně.

Otče, pomož nám. Bohové a duchové země, pomožte. Tenhle nepřítel je nad síly každého z nás...

A když už nic jiného, dodejte nám sílu znovu vstát a dál bojovat, pomyslela si, když usínala.

Uživatelský avatar
Daryanna
Expert chatter
 
Příspěvky: 467
Registrován: 21.04.2012

Re: Bolení hlavy od Daryanna » pon bře 05, 2018 8:51 am Příspěvek

Stála s ostaními Gwaly před hradbami. Vedle cesty bylo hrotem vzhůru zabodnutých pár zkřížených kopí a o ně se opíral štít potažený surovou kůží, její veledílo značící, že zde sídlí drsné Gwalky. Dary ale sledovala stavbu, se kterou se poprali min-nočtí Gwalové, a ano, opravdu se jí líbila.
"Není to tak zlé, jak jsem se bál, když jsi s tou myšlenkou přišla poprvé," zamumlal Erik.
"Víš dobře, že raději bych Min-Noc neopevňovala vůbec," pousmála se Dary. "Ale tohle se mi líbí."
"Neměl bych špatný pocit z toho, že se staví hradba okolo něčeho, co se vybudovalo a má být uchováno," prohlásil Mallagar a Dary pokývla.
"Odvedli jste dobrou práci," usmála se na oba.

Když o pár hodin později stála nad mrtvolou rudého bezkřídlého démona, jen pár kroků od hradeb Min-Nocu, musela dát Mallagarovi za pravdu... A hlavní bránu zajistila závorou, otevřená zůstala jen výpadová branka u skály.

Předchozí

Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron