Myšlenky starého Fareana

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » ned črc 30, 2017 11:34 am Příspěvek

Dorazil do tábora a nebyl v dobré náladě, cítil to, bylo to větší a silnější. Už je čas, řekl si a vyrazil do města. To bylo jako vždy prázdné, i když tentokrát to pro něj nehrálo roli. Nabral si do zásoby pár bylinek a vyrazil. Prvně se přesunul k Merhabě, tam se prý schromažďují nejvíce. Nečekal, že by je tam potkal, jeho cílem byla ta stavba, o které se domníval, že ukrývá více, než se zdá. Narazil na dva démony, černé jak noc. Zabraný do myšlenek, co stavba skrývá, neuvědomil si, že je to ten zápach, co cítí v nose. Připravil se vyrazil, první boj trval dlouho i na něj, nemohl stále nalést jejich slabou stránku, byly silní, rychle se obnovovali a připadal si, že je snad neporazí. Na magii byly velmi odolní, největší efekt na ně meli blesky a energie.

První boj vyhrál, vydal se na sever, kde by se měli schromazdovat. Sotva ujel pár kroků, ucítil ho, dalšího demona. Jel po čichu, netrvalo dlouho a narazil na další dva. Bojoval sám, kouzlící demon jej připravil o spoustu sil, bylo obtížně jej porazit, ale nakonec to zvládnul. Nestihl ani vydechnout a poblíž cítil dalšího, vyjel mu vstříc, nebyl čas meškat. Narazil na jednu mrtvolu demona a lesního ochránce. Kousek od něj se ozával ryk boje, vydal se k němu a narazil na Wafa. Bylo na čase, aby se zapojil, pomyslel si a společně porazili démona snadněji. Dále již pokračovali spolu.

Další zasávka hostinec na rozcestí. Další 4 demoni, ale tentokrát, to bylo jiné. Démon nejdříve bojoval velkým mečem, ten pak odhodil a začal i kouzlit, nezvyklé. Netrvalo dlouho, ale i tuto komplikaci společně zvládli. Fensalir se cítil divně, těžce, něco nebylo v pořádku. Jako hromada démonu v pořádku nebyla, ale bylo to něco jiného. Pohlédl na moře, nadechl se a zakašlal. Síra, slabě cítit, ale je tam. A ta podivná mlha.....Arghan. Waf se jej pořád na něco ptal, odkud to vše ví, co mu tají a co mu neříká, ale jeho starostí bylo vybít démony. S doněmkou, že centrem je Arghan, věděl, kde by měl démony hledat a tam je také nacházel. Podél celého pobřeží, sever, jih, východ i západ. A co hůře, někteří se zatoulali i do vnitrození, jeden byl u rozcestí k odboji Merhaby, druhý na severu u kaplicky. Poté se rozdělili, Waf si zajel pro zásoby a Fensalir se odebral do tábora. SOtva se tam přenesl, ucítil to. Je tady......."jsi až příliš daleko" pronesl nad mrtvolou démona.

Možná, možná ho už budou poslouchat a nebudou to zlehčovat. S Wafem se setkali ve městě, rekl mi, ať dojede do Min-ocku, že jede napřed. Ve spěchu a za silného větru z moře jeho čich nerazegistroval ten hnusný pach, když se ale v Min-ocku zastavil, otočil koně a vyrazil vstríč poslovy z pekla. Vyvolal pomocníky a pustil se do něj, z druhé strany přicválal Waf a dostali jej do křížového boje, démon neměl šanci. V Min-ocku byl klid, objeli ještě skálu a vnitřní údolí. Jeho domněnky se potvrdili....

O pá rminut stáli před bránami Nelie. "Už si to řekl Nunce?" zeptal se ho Waf. "Má dost starostí se synem, ještě jí nechám mimo dění, ať se věnuje Anubarovy, zatím, to zvládneme sami. Kolik jich bylo, minimálně 17?" zeptal se Fensalir. "Minimálně" odvětil mu Waf a pokračoval "Nelye je příliš blízko, naštěstí má bariéru"....Fensalir sledoval podivné dění směrem na Arghan a tu záhadnou mlhu a jen mezi dumáním bezmyšlenkovitě Wafovy odpověděl "Prozatím....."

Ten večer se vše změnilo...

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » pon led 15, 2018 2:27 pm Příspěvek

Vystoupil ze stromořadí, upravil si robu, vyčaroval koně a vyjel na obvyklou kontrolu, zda se demoni opět neukazali. I dnes jeho pátrání skončilo s nulovým výsledkem, jen nevěděl, jestli má být rád, nebo se má bát, co vlastně chystají, když se tak dlouho neobjevili.

Možná to má spojitost něco s tím, že ona loď, která je měla na Arghan dopravit, již se v doku ani okolí nenechází, to bylo docela zvláštní, že by to mělo spojitost? Cestou kolem vnitřního moře navštívil i staré přátelé, vyjmečně jim nepřinesl žádnou špatnou zprávu, strávil u nich nějaký čas a vydal se do jejich tábora. Pár dnů pobude a pak se uvidí. Prý když se ukáže, tak se dějí špatné věci, no uvidíme, třeba to tentokrát bude jinak.

Navštívil ještě Gheerské cvičiště, domysle si, že ono člověk, o kterém se šušká, bude onen muž, kterého znal od doby, co vstoupil do Gheeru. Asi měl pravdu, nebyl tam, zamířil tedy k hrobce, kde se mu před vraty poklonil a požádal Gaiu, aby jeho duši opatrovala.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » ned led 28, 2018 5:23 pm Příspěvek

Od porady uběhlo několik dní, přesto měl starý farean v hlavě spoustu myšlenek. Spousta otázek, na které neznal odpovědi. Demoni na Arghanu jsou jen výsledek nepodařeného pokusu, nebo se jedná o demony z dějin, před kterými naši potomci utekli do tohoto světa? Co znamená ta iluze u hlídky demonu, je to portál, nebo jen následek nepodařeného experimentu? K čemu je vůbec krev temného Balrona? Pomůžete nám to v jejich poražení nebo je bezcená? Jestli je na Arghanu brána, jak se k ní dostat a jak jí uzavřít? A spoustu dalších...

Vysedával v táboře a přemýšlel, než vyrazí znova na sběr jablek, aby mohl ve sbírce pomoci co nejvíce. Nebyl lovec ani kuchař, ale i tohle se počítá. Bohužel cítil, že jeho nejlepší léta jsou už dávno minulostí, cítil se slabší. Byl to následek invaze démonů? Nedává mu jen matka příroda varování ohledně velkého nebezpečí? Jeho pouto s ní bylo silné, je možné, že má na něj i negativní vliv, stejně jako pozitivní.

Cítil, že se z něj spíše stává ten starý fareanský mudrc, ale odmítal si to připustit. Ještě nebude jen vysedávat a dávat rady, ještě ne. Teď, když si někteří uvědomili, že musíme ohrožení čelit společně, nepřišel jeho čas. Po daru, který dostal od někoho, od koho v zivotě nečekal, si uvědomil, že ačkoliv většina je ,co se okolního dění týče, naprosto tupá, tak se mezi nimi najdou i tací, kteří to berou opravdu vážně, jedno jakého přesvědčení, jedno jaké rasy. S nimi se pustí do boje s démony, spolupráce je cílem k úspěchu. Na mezirasové hádky zbude čas později. I když musel uznat, že jim zcela nevěřil, stejně jako arapalcům, kteří jej doteď o svých úmyslech nepřesvědčili, dokud nedostane byť jen náznak, aby pochyboval, své starosti prozatím ponechá stranou.

Potěšilo ho, že vzrůstající nebezpečí dokázalo probrat i některého jeho bratry a sestry, to bylo pro něj velmi pozitivní, dodávalo mu to sílu.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » čtv úno 08, 2018 3:35 pm Příspěvek

Pokaždé, když zavřel oči, tak jí cítil. Jeho meditace již nebyly několik dní klidné jako předtím, nedokáza se soustředit, pořád jej něco neurčitého rušilo. Čím více se soustředil, tím více ho to unavovalo. Kdyby to trvalo den dva, tak by nad tím mávnul rukou, ale tohle trvá už déle a stupňuje se to. Cítil silné zněpokojení, jakoby se mu samotná matka země snažila něco sdělit.

Posadil se k ohni v jejich táboře, ale ani tamní přítomnost, jak dříve jej velmi uklidňovala, neměla patřičný efekt. Navštívil i tajnou mýtinu v horách a doufal, že pozorování orlů jej uklidní, ani to mu však nepomohlo. Cítil v sobě zlost, zápal pro boj o život, ale také velké obavy a zármutek. Nedokázal se soustředit na jednu věc, vždy se mu do mysli vtěsnalo to něco, co neuměl popsat. I dnes pobil několik skupin, které se objevili, jsou poměrně slabé, tak si na ně troufnul sám. Ale tohle brzo skončí a pak....pak se uvidí. Trochu naděje mu svitlo ve chvíli, kdy i jindy nepřátelský Sartan s ním spolupracoval jako rovný rovným, i celá jeho skupina, sice měli své vedlejší úmysly, ale nebyl na to sám. Na gwali byl spoleh vždycky, na Cryda a Rynn také. To, že na to není sám, to byl jediný ostrůvek klidu, který měl.

Je třeba varovat ostatní, řekl si sám pro sebe a vyrazil....

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » pát úno 09, 2018 12:25 am Příspěvek

Prodel cely kontinent, narazil celkem na 7 lokalit,ktere se hamžili poskoky démonů. K jeho překvapení, kdy obvykle po pobití skupiny obsadili znovu pozici az po dvou dnech, dnes to bylo zcela jine. Pobitou skupina nahradili prakticky do nekollika desitek minut, než pobil poslední skupinu, první byla už na svém místě. Začarovaný kolotoč.

Vydal se pak patrat po nových skupinach, ale už od velike dalky se citil špatně, čím více se blížil, tím se cítil hůře. Přesně jak Frik psal, našel ji, ea-morda, na pevnině. Už docela dost narostlá, pokusil se polévat konce vodou, ale kýžený efekt to nepřineslo. Zaznačil si polohu na mapě a vyrazil do města. Napsal několik dopisů, varoval vedení Gheeru a napsal několik dopisů. Některé dal Montymu na roznesení, jiné dovezl osobně do schránek dotyčným osobám.

Nakonec se setkal se Sartanem, se kterym začali ea-morda zkoumat. Na jednu věc ale ea-morda zareagovala, bohužel opačným účinkem, než doufali, rozrostla se. Takže demonní krej jí prospívá, pak je třeba jí dodat přesný opak a mohlo by to mít opačný efekt, zahubení tohoto ohrožení. Napadla je svěcená voda, Sartan se pokusí sehnat obycejnou z kostela a jeho, jeho čeká návštěva Nelye. Jestli to má být výtažek z dobra, jedině tam dostane odpověď, snad. Ač to nerad přiznával, spolupráce se Sartanem se mu vyplácela, měl proti sobě dalšího zapáleného, spolu jim to šlo celkem dobře, experimenty, společné nápady a teorie. Tohle by mohlo fungovat.

Uživatelský avatar
Serrlaid
Neophyte chatter
 
Příspěvky: 93
Registrován: 5.08.2013

Re: Myšlenky starého Fareana od Serrlaid » pát úno 09, 2018 10:08 am Příspěvek

Rynn toho rána vytáhla ze své schránky před srubem dva dopisy. Zatímco první jí, i když ji opravdu zaskočil, vykouzlil ještě širší úsměv na tváři, než s jakým vstávala... po přečtení toho druhého jí zbělely i klouby na prstech - to jak ho pak pevně sevřela v dlani. Dělá si z ní legraci??? Potřásla hlavou, rozložila znovu zmuchlaný papír a očima našla těch pár slov, co jí tak dopálily.

"bla bla bla... nedaleko odsud i na ea-morda..."

"No fakt, dělá si prdel!" vyštěkla pak už nahlas a bylo jí jedno, že kolem ní běhají sousedovic děcka. Od stolu vstala prudce a stejně prudce rozrazila dveře srubu a jen o chvíli později i dveře jejich ložnice, kde na sebe začala nahazovat jednotlivé kusy zbroje.
"Starej... zabedněnej... dědek," odříkávala teď už sice tlumeně, ale s o to větším důrazem na každé slovo.
"Sluníčko?" ozvalo se jí za zády v tu stejnou chvíli, kdy dopla poslední přezku. Cryddan na ni zíral tak trochu pobaveně, ale s naprosto jasnou otázkou v očích - co u předků blbne? Rynn místo vysvětlování popadla dopis ležící na posteli a vrazila mu ho do ruky. Další věty už mu říkala tak napůl na odchodu:
"Dneska tu asi moc nebudu, jdu zjistit, co je pro Fensalira 'nedaleko odsud'." S posledním slovem se za ní zabouchly dveře. Teprve až po několika minutách běhu v těle pumy jí došlo, že přes svoje rozčílení nepředala Cryddovi obsah druhého dopisu. Puma zavřeštěla, ale Rynn se už vracet nehodlala. Jen si udělala v hlavě další poznámku o tom, že až příště potká Fensalira, dá mu velmi důraznou lekci o tom, jak se předávají informace. Doufala jen, že ji to jeho 'nedaleko odsud' nebude honit po celém světě. Zatracenej farean!
Rynn

Uživatelský avatar
Altaj
Journeyman chatter
 
Příspěvky: 390
Registrován: 14.04.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od Altaj » pát úno 09, 2018 12:18 pm Příspěvek

Díval se za ní ještě chvíli potom, co odešla. Z použitého označení mu bylo naprosto jasné, o kom mluví, ještě než vyslovila jeho jméno. Naprosto. Trochu se usmál, než se sehnul k dopisu. Když ale jeho oči přejely těch pár řádků, úsměv na tváři mu doslova ztuhnul. Jak je to dlouho, co starého fareana osočovali z toho, že se ukáže vždy, když se blíží neštěstí? Jak dlouho byli od pravdy? Žel předkům ne dost...
Nebo snad blížící se neštěstí naznačila přítomnost někoho jiného? Tuhle myšlenku zcela záměrně z hlavy vytlačil. O tomhle přemýšlet vůbec nechtěl.
Nakonec jen potřásl hlavou a vyrazil z domu. Sám se chtěl podívat v okolí jejich usedlosti, jak daleko je poblíž. Nepočítal ale s tím, že na něj venku čekají čtyři malí démonci. A tak přes most k záhonům a ovcím už šel v rozverné společnosti čtyř dětí... Šel... Snažil se.
To fight and conquer in all our battles is not supreme excellence;
supreme excellence consists in breaking the enemy's resistance without fighting.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » ned úno 11, 2018 2:08 pm Příspěvek

Z posledních dní měl rozpoluplné pocity. Ea-morta stále rostla, i když jí poléval sám nebo někdo jiný, docela ho zamrzelo, že nesledoval rychlost růstu dříve, protože nyní se mu nepodaří přesvědčit ostatní, aby to nechala den bez polévání a zjistilo se, jestli to tomu vůbec pomáhá. Co si přečetl dopis od Rynn, v hlavě se mu začala motat další záhada. Jako by jich už tak neměl dost, znamená to něco, nebo to je prostě jen náhoda? Ale docela špatně načasovaná náhoda.

Protijedy zatím nezkoušel, aby ověřil jejich efekt, to pro něj nebylo prioritou. Na vránu opravdu narazail, poprvé jí teda nespatřil, když se bavil s Rynn, ale když na ní čekal, dočkal se. Zkoušela se skrývat, ale jeho zraku neušla. Nechovala se nijak agresivně, pouze procházela, obešla cené hnízdo černých mravenců a namířila si to ke Skalboru, kde podél zdí prošla. Nedalo mu to, přestal jí sledovat a usmyslel si, že snad mohli obsadit tu prázdnou pevnost, co je u cesty a vydal se do ní. Tam na nikoho nenarazil, ani jeho zkušené oko nikoho nevidělo.

Otázkou stále zůstává, jak se ta houba dostala na pevninu, zda demoni, nebo je sem zanesla návštěva ze Zagan-Maru? A není to třeba jen trik Arapalu, který se domnívá, že bychom mohli najít způsob, jak to porazit metodami, které oni prostě neznají nebo nejsou schopni poznat a tak, aby nás nemuseli vozit k nim, přivezli houbu k nám? Možná to znělo absurdně, pomyslel si, ale vyloučit to prostě nejde. Je třeba počítat se všema variantama. Podivné také bylo, že se v okolí neobjevovali žádní démoni, kteří by to chráníli, jako na Zaganu, což podporuje myšlenku s úmyslným zanesením od Arapalců. Obtížné odpovědět na tyto otázky jest.

Stále sledoval po světě skupinky slabsích přisluhovačů démonů, tentokrát je ale nezabíjel, zajímalo ho, jestli se budou množit. Nestalo se zatím tak, jestě je musí pobít a podívat se, jestli na jejich uzemí není něco divného, ale nevypadalo to tak, prozatím. Napadla ho i myšlenka, proč nejsou demoni ve světě a posílají poskoky, ale tu si zatím nechával pro sebe, aby byl zase terčem posměchu nepotřeboval, většihou ho nebrali vážně...

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » pát úno 16, 2018 10:42 pm Příspěvek

Uběhlo několik dní, kdy měl velmi napilno. Sotva vůbec spal nebo jedl, vše se hýbalo tak rychle, že sotva dokázal držet krok. Sotva jednu věc dokončil doufaje, že se posadí, ještě než tak učinil, už slyšel "Fensalire, Vás hledám". Obrázek posledních dní byl stejný, zkoušel odpočívat, meditoval, bez šance. Situace se rapidne horšila, každým okamžikem cítil bolest matky země, neklid, nervozitu až agresivitu. Matka země s ním mluvila, i když jí nerozumněl, věděl, co se děje. Navštívil všech 6 známých míst, počet se zdvojnásobil. A co hůře, začalo to zabíjet, některé oblasti tím byly pokryty celé a on stále nevěděl, co má dělat.

Jeho zoufalství podtrhovala opětovná přítomnost démonů, podivný černých nekouzlících gazerů a nebo nových démonních návštěvníků. Potřeboval něco vyřešit, cokoliv, prostě vyřešit, aby toho bylo méně, ale ani jedno se mu nedařilo. Když už se domníval, že má odpověď na dosah, záhy se ukázalo, že nemá vlastně nic a musí začít odznova. Nedokázal jen sedět a koukat, jak matka země trpí, čekat, až někoho napadne něco spásného. Vyzkoušel snad všechno, co ho doposud napadlo. Nic nemělo kýžený efekt.

Navštívil i Nelyi s žádostí o pomoc a radu, bohužel ani tam moc neuspěl. Některé myšlenky sice byly zajímavé, ale bohužel se žádná neověřila. Ani pravdivě, ani nepravdivě, což ho možná tížilo více. Je možné, aby byly poblíž skrytí démoni, že ani jeho kouzla je neodhalí? Pokud ano, proč jej nenapadnou, přece jen ty oblasti prokouzlil vším co měl, meteory, zemětřesení, ohnivé stěny a ohnivý kruh, prostě nic. Přece by na něj zaútočili, kdyby je aspon zranil a byly tam skrytí. A nebo tam vůbec nebyly? Tak proč to pořád rostlo. Propadal zoufalství...

Když už jeden večer na chvíli schovaný usnul, ani tehdy si neodpočinul. Zda Gaia nebo matka země mu vnuknuli ten sen, jaký byl jeho účel? Má být klidný a čekat, nebo má být nervozní, že se to šíří a zabíjí? Nedokázal si ten sen vyložit, krásná ukázka rovnováhy v jednom snu. A nebo si to jen vymyslel a má bujnou fantazii? Kdepak, ten sen byl opravdový, co ale znamenal.....to netušil.

Co vlastně tušil? Tolik informací a všechny mu byly k ničemu, nedokázal z nich vytěžit maximum, nedokázal z nich vytěžit vlastně nic, aspoň tak se cítil. Tlak okolí byl velmi silný....

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » sob úno 17, 2018 10:16 pm Příspěvek

Při pravidelné obhlídce narazil na několik skupin démonů, které se opět snažili obsadit některé oblasti. Varoval nejbližší spojence, jak nejrychleji mohl, jednu skupinu dokonce společně porazili. Normálně by si toho asi všimnul, ale v té bojové vřavě to bylo druhořadé. Kdyby to Crydan pak nezdůraznil, nezůstalo by mu to v hlavě. Tak má ošklivý kašel, to je toho, drobné neduhy v životě jsou normální. Sotva se rozloučili, přesunul se do tábora, aby si odpočinul. Sedl si a začal meditovat, když si uvědomil, že ani jemu není poslední dny nejlépe, chvíli na to se i jemu spustil záchvat kašle.

Když jej po chvíli přešel, jako by ho osvítili. Vždyť i jemu je špatně, Crydan to zmínil, ošklivý kašel, mají přece společně příznaky. Vstal a vyrazil na cestu, Rynn nezastihl, ale Cryda ano. Shodli se na tom, že příčinou je asi dlouhodobé vystavení ea-morda, což bylo už i tak špatné. Bohužel, ani on neměl zaučený lék, jak se toho zbavit. To vše velmi zhoršovalo.

K tomu zase ty sny, neměl klidnou noc už ani nepamatoval....a vybíralo si to svoji daň. Stále se ale držel v takovém stavu, aby to nebylo tak moc poznat.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » sob úno 24, 2018 12:39 am Příspěvek

Je to tady, pomyslel si, když míjel další skupinu démonů. Kolikátá to už byla, pátá a to ještě neprojel ani půl kontinentu. Cítil je všude, přesně věděl, kde je má hledat, co ale nevěděl, že se k nim přidali i rudí dábloblové, ti, jak jsou strasně obtížně dohledatelní. Ale jemu se je povedo, s pomocí je vždy poslal tam, odkud přišli, ale na skupiny neměl nárok.

*o hodinu později*

8 míst s démony, ten počet se stále zvyšovalm ještě okolí minocu, další dvě skupiny, na poušti další, kolik jich už bylo? 11, tolik ani on nepamatoval, k tomu poskoci i ea-morde, rozlezlá místy až do obrovských rozměrů. Nejhorší to byo u lesních trolů, dvě skupiny poskoků, démoni a k tomu všichni na té houbě, jestli ta je posiluje, tak to bude nejtěžší oříšek. Dopsal varování na nástěnku, sepsal o tom zprávu a nechal jí přes Montyho doručit do paláce. Opět byl poslem špatných zpráv.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » ned úno 25, 2018 1:39 am Příspěvek

Druhý den v bojích s demony, naštěstí na to nebyl sám. Přidali si naštěstí i další, ale nebránil se pocitům, že jich je pořád málo, kdyby se všichni rozjeli každý do jiného koutu světa, nemusel by to dělat on a věděli by všechno, co je třeba. Na to jich ale bylo bohužel stále málo. Aspoň že ta vývěska je trochu popohnala. Včera 11 míst, 8 dle zpráv pobily, ale dnes byly nalezeno dalších 5 míst s démony. Boj to byl náročný a stál ho strašně moc sil. Viditelně vyčerpán usedl po zapsání vzkazu na lavičku ve své dílně a jal se odpočívat.

Pole pomalu rostlo, pyl se schromažďoval, až ho bude dost, vyrazí a postará se o tu houbu.Jen ti démoni mu dělali starosti. Když zabyli poslední skupinu, o které věděl, tak zahrozil směrem k Arghanu, že si na ně počká a pobije jim věechny démony, které na pevninu pošlou. Ke komu to mluvil, to nikdo ze skupiny nevěděl. A o neměl potřebu to někomu sdělovat, potřeboval řešit problémy okamžitě, dneska se mu to s velkou pomocí podařilo, co přinese zítřek?

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » pon úno 26, 2018 10:31 am Příspěvek

Žádný posun, nebo hůře. Jako by nestačili opět boje s démony, které proběhly pozdě večer. Museli na ně stačit tři, samozřejmě z nich byl nejslabší, mimo držení linie jim byl k ničemu, aspoň oba střelci dokázali démonům dostatečně ubližovat, aby je poměrně rychle pobily. Přesto se nemohl zbavit pocitu, že tam byl trochu zbytečný, pravděpodobně by to zvládli i bez něj, i když jím s jeho pomocníky držel démony od těla a oni mohli v klidu střílet. Potřeboval by posílit, ale nemoc jej dost vyčerpávala, možná právě ona měla za následek jeho oslabení, nebo za to mohlo jeho spojí s matkou, která tak trpí? Ale co jiného mohl dělat, zabíjet démony, nic jiného ted nebyl schopen. S chmurnýma myšlenkama se uložil ke spánku.

*o pár hodin později*

Nespal klidně, matka ho musela vzbudit, protože jinak by rád spal podstatně déle. Vsal, opustil svůj stan, vyčaroval koně. Naskočil na něj a roztáhl mapu, chvíli do ní koukal, rohlédl se a vyrazil. Stačilo objet pár označených míst a měl jasno, proč nespal...10 tlup o kterých věděl, opět a do toho stále ty portály. Potřeboval by spočnout, několik dní nejlépe. Měl možnost odejít do Nelye, tam je přece klid a ta je chráněná, ale co ostatní....

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » ned črc 08, 2018 10:31 pm Příspěvek

Napil se dryáku, který mu dala Rynn při posledním setkání. Jeho nemoc byla na ústupu, stále se jej držela, ale už se mohl objevit ve městech. Udržoval si od všech odstup, stále někoho mohl nakazit. To nesměl dovolit, né po tom všem. Vydal se do Luminoru, připevnil vzkaz na nástěnku a pozdravil fareana, kterého dříve poznal. Bylo to příjemné vidět svého bratra, sice nikdy se nezapojil do spolku, ale přesto měli spolu vcelku dobrý vztah. Prohodili pár slov a věděl, že až přijde čas, bude zde, aby přiložil ruku k dílu. Po krátkém rozhovoru se rozloučili, vydal se do Gheeru, kde vyvěsil stejný vzkaz.

V duchu si pomyslel, za jak dlouho ten vzkaz někdo pohaní nebo zesměšní? Práci, kterou měl udělat splnil, zbytek už není na něm...

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » stř srp 01, 2018 3:11 pm Příspěvek

Denně projížděl po celém kontinentu, sledoval a zapisoval, jak se situace kde vyvíjí. Nebo spíše zhoršuje? To byla správná otázka. I když možná na chvíli se váhy trochu srovnávají, slyšel o skupinkách, které pobily několik skupin démonů, s jednou dokonce i bojoval, tak o jednotivcích jako on sám, kteří pobíjeli ty osamocené démony. Možná se někdo chytil za nos, pomyslel si, ale čas ukáže, jak dlouhého trvání to bude mít.

Každý večer meditoval, snažil se přijít na to, co mají démoni v plánu. Ač se snažil jak se snažil, stále neměl během meditaci klid, země stále trpěla a nikdo s tím nic nedělal, kdo o démonní houbě věděl jí neřešil, kdo nevěděl, ten nedělal vůbec nic. Jádra hub sice zmizela, ale to se o houba samotné říci nedalo. Naivní myšlenka, že sama zahyne byla opravdu naivní, šlahouby mají rozprostřené na obrovských plochách.

Nedalo se nic dělat, aspoň Jarvik se rozhodl mu v tomto trápení pomoci, jestli je jediný, to neví, každopádně sám zasadil plné pole jahod před pár dny, posbíral desítky lahviček s pylem a šel ničit to, co jej v meditacích rušilo. Paradoxně nešel k nejbližší houbě, ale k té, u které je vymýcení časově nejméně náročnější. Ještě pár dní a zmizí houba na rozcestí k Tooru, kdyby mu někdo pomohl, tak zmizí i dříve. Ale to se uvidí....

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » čtv srp 02, 2018 10:12 pm Příspěvek

Se svým pomocníkem zabil hnijícího zombíka, rozhlédl se a jakoby se čas kolem něj zastavil. Mávnutím ruky odvolal pomocníka a pomalu se rozhlížel. Popošel trochu na západ mezi stromy, poc chvíli se znova zastavil a opět se rozhlédl. Zavřel oči a na tváři se mu objevil klidný úsměv. Zde dokonáno bylo, cítil to, jak se matka země opět nadechnula po tam strašně dlouhé době. Po houbě ani památka, byla pryč a on si vychutnával okolní klid. Bylo to tak nádherné a osvbozující.

Po chvíli spokojeného rozjímání se podíval na flaštičku, kterou držel v ruce. "Zde je dokonáno, ale další místa čekají, ano já vím" pronesl sám k sobě a trochu omluvně k matce zemi. Několik flaštiček s pylem mu sice zůstalo, ale ponechal si je, až jich bude mít více. Pak se vydá na další místo, kde matku sužuje ta démonská houba.

Je na čase začít bojovat, možná se jiní chytnou za nos a přidají se, pomyslel si vyrazil do boje....s plevelem.

matony
Apprentice chatter
 
Příspěvky: 319
Registrován: 16.01.2012

Re: Myšlenky starého Fareana od matony » sob srp 11, 2018 8:38 am Příspěvek

Stál hluboko v lesích a sledoval své dílo. Uznale pokýval hlavou, jeho myšlenky byli klidnější, byť ještě v této oblasti nebyl zcela hotový, houby zničil skoro půlku a každým dnem se napadená oblast zmenšovala. Spotřeba lektvarů a peněz byla enormní, ale dělal to pro dobrou věc. Pravděpodobně si toho možná ani nikdo nevšimne, ale on bude mít dobrý pocit a čistější myšlenky. Možná jednou, až bude houba celá pryč, budou démoni slabší nebo mu bohyně dovolí prohlédnout až na Arghan, aby věděl, co je tam čeká....

Předchozí

Zpět na Ozvěny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron